Klavyeden Virgül (,) ve Noktalı Virgül (;) İşareti Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere klavyeden virgül ve noktalı virgül işaretleri nasıl yapılır onu anlatacağız.

Bir yazı yazarken, ödev hazırlarken veya birisiyle konuşurken en çok kullandığımız noktalama işareti virgüldür. Bunun yanında yine sıkça kullandığımız diğer bir işaret ise noktalı virgüldür. Haliyle bu iki işaretin klavyeden hızlı yapılışı bizim hızlı yazı yazmamız için çok önemlidir. Peki bu 2 işareti klavyemizden kolay ve hızlı bir şekilde nasıl yaparız şimdi sizlere onu anlatalım.

Klavyeden Virgül (,) İşareti Nasıl Yapılır?

1-) İlk olarak virgül işaretini klavyeden enter tuşunun sol tarafındaki shift tuşunun hemen üstündeki tuştan yapabilirsiniz. Zaten klavyeden baktığınızda orada virgül işaretini göreceksiniz. Ona 1 kere bastığınızda “,” bu şekilde virgül işareti yapmış olursunuz.

2-) Diğer bir yöntem olarak ise Alt+44 kombinasyonunu yapmaktır. Klavyeden öncelikle alt tuşuna basılı tutun. Ardından 4 ve 4 rakamlarına basın. Böylelikle yine , bu şekilde virgül yapmış olursunuz.

3-) Son olarak hiç biriyle uğraşmak istemiyorum derseniz “,” direkt olarak buradan kopyala yapıştır yaparak da istediğiniz yerde virgül kullanımı yapabilirsiniz.

Klavyeden Noktalı Virgül (;) İşareti Nasıl Yapılır?

1-) Noktalı virgül işaretini yapmak için de aynı şekilde enter tuşunun solundaki virgül işaretine Shift ile birlikte basmanız gerekmektedir. Yani Shitf+Virgül işareti tuşu ile bu şekilde “;” noktalı virgül yapabilirsiniz.

2-) Diğer bir yöntem ise Alt+59 tuşlarına basmaktır. Yani ilk olarak boşluk tuşunun solundaki Alt tuşuna basılı tutun. Ardından sağdaki numpad sayılarından sırasıyla 5 ve 9 rakamlarına basın. Sonrasında ; bu şekilde noktalı virgül yapmış olursunuz.

3-) Son olarak ise noktalı virgülü de ; buradan kopyala yapıştır yaparak istediğiniz belgeye ekleyebilirsiniz.

Umarız yararlı olur. İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

  1. Birbirinden güzel telefon askısı modelleri için sitemize girebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir