Klavyeden {×} Çarpma (Çarpı) İşareti Nasıl Yapılır?

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere klavyeden × bu şekilde çarpma işareti nasıl yapılır onu göstereceğiz.

Klavyede direkt olarak maalesef çarpma işareti tuşu bulunmuyor. Bunun yerine bizler yıldız işareti yani “*” bunu veya x işaretini çarpma olarak kullanıyoruz. Ama klavyeden × bu şekilde gerçek çarpma işaretini yapmanın yolları da var. Şimdi lafı uzatmadan 3 yöntemle bunları anlatalım.

Yöntem 1:

Öncelikle klavyeden gerçek çarpma işareti yapmak için Alt + 232 tuşlarına basmanız yeterlidir. Yani öncelikle space tuşunun solunda bulunan Alt tuşuna basılı tutun. Ardından numpad yani klavyenin sağında bulunan rakamlardan sırasıyla 2,3 ve 2 tuşlarına bastığınızda “×” buradaki gibi gerçek çarpma işareti sembolü yapabileceksiniz.

Klavyeden resimli olarak da nasıl yapılır onu üstte gösterdik.

Yöntem 2:

Aynı şekilde yöntem 1’deki gibi yine klavyeden Alt + 0215 kombinasyonuyla da çarpma işareti yapmanız münkündür. Yani ilk önce yine Alt tuşuna basılı tutuyoruz. Sonrasında numpad bölümünden sırasıyla 0,2,1 ve 5 tuşlarına basıyoruz. Ardından “×” burada gördüğünüz gibi çarpma işaretini yapmış olacaksınız.

Yöntem 3:

Son olarak hiç klavyeyle uğraşmak istemiyorum diyorsanız “×” buradaki çarpma işaretini direkt olarak kopyalayıp istediğiniz yere yapıştırarak da kullanabilirsiniz. Ctrl+c yapıp kopyalayarak ctrl+v yapıp istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Çarpma işaretini daha rahat kopyalayabilmeniz için aşağıya küçük-orta-büyük hallerini paylaşalım.

Çarpma İşareti ==> ×

Bu da büyük halleri ==> ××××××

Bu şekilde × klavyeden istediğiniz kadar çarpma işareti yapabilirsiniz. Umarız faydalı olur. Ödevlerinizde ve sınavlarınızda başarılar dileriz…

ETİKETLER :

YORUMLAR

  1. çok faydalı oldu sizin sayenizde ödevimi yapabiliyorum artık çarpma işaretinide ××

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir