Kunut 1 ve Kunut 2 Duaları Arapçası ve Türkçe Meali

Merhabalar arkadaşlar bu yazımda sizlere kunut 1 ve kunut 2 dualarının Arapçası,Arapça okunuşu ve Türkçe mealini paylaşacağım.Umarım faydalı olur.Herkese iyi ilimler dilerim.

Kunut 1 Arapçası;

kunut duası 1

Kunut 1 Arapça Okunuşu;

Allahümme inna nestainuke ve nesteğfiruke ve nestehdik.Ve nü minübike venetübüileyk.Venetevekkelü aleyk ve nüsni aleykel hayra küllehu neşkürük vela nekfürük ve nahleu venetrükü men yefcürük.

Kunut 1 Türkçe Meali;

Allahım! Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, sana tevbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile överiz. Sana şükrederiz. Hiçbir nimetini inkar etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkar eden ve sana karşı geleni bırakırız.

Kunut 2 Arapçası;

kunut duası 2

Kunut 2 Arapça Okunuşu;

Allahümme iyya kenağbudü ve leke nüsalli venescüd.Veileyke nes a ve nahfid.Nercü rahmeteke ve nahşa azabeke inne azabeke bilküffari mülhıg.

Kunut 2 Türkçe Meali;

Allahım! Biz yalnız sana kulluk ederiz. Namazı yalnız senin için kılarız, ancak sana secde ederiz. Yalnız sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. İbadetlerini sevinçle yaparız. Rahmetinin devamını ve çoğalmasını dileriz. Azabından korkarız, şüphesiz senin azabın kafirlere ve inançsızlara ulaşır.

YORUMLAR

  1. çok teşekkür ederim. sayenizde duaları kolaylıkla ezberledim.

  2. Teşekkür ederim 5 dakikada kunut dualarını ezberledim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir