Kurutma Makinesi Su Tankı Nerede? Kurutma Makinesi Su Tankı Nasıl Boşaltılır?

Kurutma makineleri sayesinde tüm çamaşırları kurutmak için uzun süreler beklemek durumunda kalınmıyor. Bununla birlikte çamaşır makinesinden çıkan çamaşırları kurutmak için balkonda veya ev içerisinde özel bir alan ayrılması gerekliliği de ortadan kalkıyor. Bu nedenle de günümüzde kurutma makineleri son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor. Gelişmiş teknolojiye sahip olan kurutma makinelerinde tüm çamaşırlar suyundan tamamen arındırılıyor. Çamaşırlardan çıkan sular ise kurutma makinesindeki su tankında depolanmaktadır. Belir bir kapasiteye sahip olmasından makinedeki su tankının periyodik olarak boşaltılması Sultanbeyli Arçelik Servisi uzmanlarımızca önemle tavsiye ediliyor.

Kurutma Makinesi Su Tankı Nedir ve Nerededir?

Kurutma makinelerinin en temel parçalarından birisi olan su tankı, kurutma işlemi sırasında çamaşırlardan alınan nemden gelen suyu depolamayı sağlamaktadır. Bu şekilde kurutma makinesi içerisindeki teknik aksamın veya çamaşırların ıslanmasına bağlı sorunların ortaya çıkmasını engeller. Ancak bu su tankının belirli hazne kapasitesine sahip olması aşırı ve yoğun kullanımda dolmasına ve taşmasına neden olur. Bu durumda pek çok ciddi kurutma makinesi arıza ve performans sorunlarına neden olabilir. Bu yüzden su tankının periyodik olarak boşaltılması gerekir. İstanbul Arçelik Servisi merkezimize gelen kurutma makinesi arızalarının konusunu ağırlıklı olarak bu parçadan kaynaklı meydana gelen sorunlar oluşturuyor. Kurutma makinesinin su tankı ön cephesinde sağ en alt kısımda yer alır.

Kurutma Makinesi Su Tankı Nasıl Boşaltılır?

Kurutma makinesi su tankı boşaltma işlemleri kolayca yapılabilmektedir. Kurutma makinesinin ön kısmında en sağ bölümde yer almaktadır. Su tankını boşaltabilmek için ilk olarak kurutma makinesinin prizden çekilmesine dikkat edilmelidir. Daha sonra ön cephede sağ alt köşede yer alan kapaklar tırnaklarından tutularak, yukarıdan aşağı yönlü olacak şekilde açılmalıdır. Açılan haznede ortaya çıkan bölümde altta bulunan su tankının çekmecesi çekilerek, çıkartılmalıdır. İçerisinde yer alan su pratik bir şekilde herhangi bir yere boşaltılabilir. Daha sonra aynı yere takılarak anında yüksek performanslı ve güvenli olarak kullanılmaya devam edilebilir. Kurutma makinesi su tankı ile ilgili farklı problemlerde ise profesyonel müdahale için Ümraniye Arçelik Servisi iletişim numaralarımızdan destek alabilirsiniz.

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir