League of Legends Bitkinlik Ne İşe Yarıyor, Ne Veriyor? Yüzde Oranları Kaç?

Merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere League of Legends oyununda bitkinlik ne işe yarıyor, hangi özellikleri veriyor, rakibe atınca rakibin neyini düşürüyor ve azaltıyor onların bilgisini paylaşacağız.

Bitkinlik oyundaki en etkili sihirdar büyülerinden birisidir. Bitkinliği genellikle support (destek) heroları almaktadır. Bitkinlik sayesinde Support, ADC’sini koruyabilir diyebiliriz. Bitkinlik sadece dereceli maçlarda değil ARAM, Eğlence modu vb. modlarında da oldukça alınan bir sihirdar büyüsüdür. Şimdi Bitkinlik özellikleri neler, ne veriyor onu kısaca yazalım.

LoL Bitkinlik Özellikleri Nelerdir?

Bitkinlik; 3 saniyeliğine rakibin hareket hızını %30 düşürür ve rakibin verdiği hasarı da %35 azaltır. Gerçekten çok sağlam bir özelliktir. Özellikle ADC’ler için bu bitkinlik atılabilir ve rakip ADC’nin özelliklerini anında düşürebilirsiniz. Bitkinliğin bekleme süresi 210 saniyedir. Yani toplam 3,5 (3 buçuk) dakikadır.

Bitkinlik özelliği şöyle:

“Hedef rakip şampiyonu bitkin düşürerek 3 saniyeliğine rakibin hareket hızını %30 ve verdiği hasarı %35 azaltır. Taban bekleme süresi: 210 saniye.”

Bitkinlik genellikle Support (destek) oyuncuları tarafından tercih ediliyor. Destek oyuncuların 2 sihirdar büyüsünden birisi bitkinlik diğeri ise sıçra olmaktadır. Bitkinlik genellikle rakip adc’ye atılır. Fakat çok kasan mid veya top lane oyuncusu varsa onlara da atılabilir.

Bitkinlik sihirdar büyüsünün görüntüsü yukarıdaki gibidir. Ek olarak Bitkinlik ARAM’da gerçekten çok etkili oluyor. Çünkü tek koridorda 5 vs 5 atıldığı için rakipte en çok hasarı vuran oyuncuya bitkinlik atarsanız savaşı %70 oranında kazanırsınız.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir