Windows 10 Hesap Makinesi Grafik Oluşturma Gözükmüyor Hatası Çözümü!

Merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Win 10 hesap makinesi programında grafik oluşturma seçeneği neden gözükmüyor, hata nasıl düzeltilir onu anlatacağız.

Windows 10’daki hesap makinesi uygulamasında grafik oluşturma özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde fonksiyonların grafiğini anında oluşturabiliyorsunuz. Bundan dolayı bu program özellikle teknik üniversite öğrencileri tarafından kullanılabiliyor. Fakat programda bazı zamanlar grafik oluşturma seçeneği çıkmıyor, daha doğrusu tıklanmıyor. Şimdi bunun çözümünü kısaca sizlere anlatalım.

Bilgisayarda Hesap Makinesi Grafik Oluşturma Kısmı Gözükmüyor, Nasıl Açılır?

1-) Windows 10’da bazı bilgisayarlarda hesap makinesini açınca soldaki menülerde “Grafik Oluşturma” seçeneğine tıklanmıyor. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi tıklanabiliyor. Fakat bazı PC’lerde tıklanmıyor, basılmıyor ve haliyle grafik bölümü açılmıyor. İşte bunun çözümü için Microsoft Store’a girip hesap makinesi uygulamasını tekrar indirmemiz veya açmamız gerekiyor. Microsoft Store’dan hesap makinesini açarsanız grafik oluşturma bölümü gözükür. Bu şekilde hatayı çözebiliyoruz.

2-) Öncelikle başlat menüsüne “Microsoft Store” yazın ve uygulamayı açın. Ardından üstteki arama kısmına “hesap makinesi” yazın ve en üstte çıkan aşağıda gördüğünüz gibi “Windows Hesap Makinesi” uygulaması gözükecek. Ona tıklayın.

3-) Sonrasında uygulama eğer sizde yüklü değilse İndir butonu çıkar. Fakat genelde her PC’de yüklüdür. Bu yüzden “Aç” butonu gözükür. Haliyle buradan “” butonuna basıyoruz.

4-) İşte buradan aç yaparsanız aşağıda gördüğünüz gibi grafik oluşturma ekranı da açılmış olur yani gözükmüş olur. Kısacası hatanın çözümü için; Microsoft Store üzerinden hesap makinesi uygulamasını açmanız gerekmektedir. Buradan hesap makinesine girerseniz grafik oluşturma seçeneğini görebilirsiniz. Ayrıca her seferinde buradan açmaya gerek kalmayabiliyor. Bir defa Store ile açtığınızda sonrasında başlat menüsünden hesap makinesine girseniz bile grafik oluşturma ekranı görüntülenir. Ama hatanın çözümü için bir defaya mahsus Microsoft Store’dan açmanız lazım.

5-) Ardından istediğiniz fonksiyonu yazıp onun grafiğini çıkartabilirsiniz.

Bu şekilde hesap makinesini Microsoft Store üzerinden tekrar açarsanız grafik oluşturma seçeneği de tekrar gözükmüş olacaktır. İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir