League of Legends Piltover Şampiyonları Kimlerdir? (Piltover Heroları)

İyi günler değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere League of Legends oyunundaki Piltover bölgesi heroları kimlerdir onları yazacağız.

Bildiğiniz gibi LoL’ün yeni dizisi Arcane Netflix’te yayınlandı ve büyük beğeni topladı. Arcane dizisi Piltover + Zaun bölgelerinde geçmektedir. Bundan dolayı sizlere Piltover bölgesi heroları kimlerdir onların isimlerini ve detaylarını paylaşmak istedik. İlk olarak Piltover bölgesi şampiyonlarının isimlerini aktaracağız. Sonraki yazılarımızda ise Zaun bölgesi ve diğer bölgeleri de sizlere yazabiliriz. Piltover bölgesi birçok güçlü heroya sahiptir. Resmi LoL sitesine göre toplamda 8 Piltover herosu mevcuttur. Piltover bölgesinde ADC, Jungle, Support, Solo ve Mid her türlü şampiyon yer almaktadır. Şimdi kısaca bu heroların isimlerini sizlere aktaralım.

LoL Piltover Bölgesi Heroları Kimlerdir?

Piltover bölgesinde toplam 8 şampiyon yer almaktadır. Piltover heroları; Caitlyn, Camille, Ezreal, Heimerdinger, Jayce, Orianna, Seraphine ve Vi’dir. Bu herolar hakkında kısaca bilgiler aşağıdaki gibidir.

1–) Caitlyn:

En iyi ADC’lerden birisi olarak kabul edilir. Özellikle kritik vuruş ustası Caitlyn menzil alanında da en iyi ADC’lerden birisidir. Caitlyn, Arcane dizisinde de geçiyor. Diziyi izleyerek kendisi hakkında daha iyi bilgiler edinebilirsiniz. Caitlyn’in en iyi ve en yakın arkadaşı Vi’dir. Lakabı “Piltover Şerifi” olarak geçmektedir.

2–) Camille:

Camille oyuna sonradan dahil edilen heroların başında geliyor. Solo Top koridor veya Jungle oynanabilen Camille Piltover şampiyonlarından birisidir. Lakabı “Çelik Gölge” olarak geçmektedir.

3–) Ezreal:

Oyunun her döneminde alınabilen ADC’lerin başında Ezreal geliyor. Ezreal bir Piltover herosudur ve oldukça güçlüdür. Nişancı (ADC) olan Ezreal’ın lakabı “Dahi Kaşif” olarak biliniyor. Ezreal her ne kadar ADC (saldırı gücü odaklı) olsa da bazı yetenekleri büyü hasarı vurduğu için yetenek gücü itemleri de kasılabiliyor.

4–) Heimerdinger:

Geldik en etkileyici herolardan birisine. Saygın mucit Heimerdinger 300 küsur yaşındadır. Evet yanlış duymadınız. Arcane dizisinde Heimerdinger da yer alıyor ve orada kendisinin 300 küsur yaşında olduğunu söylüyor. Arcane dizisinde Heimerdinger profesör olarak geçiyor ve dizide konsey üyelerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Jayce’in hocasıdır diyebiliriz. Heimerdinger mid lane herosudur ve yetenek gücü özelliğindedir.

5–) Jayce:

Gelelim Piltover’ın mucit gencine. Jayce adeta Piltover’ın koruyucu kahramanıdır. Arcane dizisini izleyenler ne kadar etkili birisi olduğunu görmüşlerdir. Jayce, Heimerdinger ve Viktor’un yardımlarıyla Hextech silah ve ekipmanları geliştiriyor ve adeta Hextech büyüyü buluyor diyebiliriz. Jayce bir top lane herosudur. Piltover’daki en güçlü şampiyonlardan birisidir. Bu 8’li arasında sanırım teke tekte yenemeyeceği hero yok.

6–) Orianna:

Mid lane heroları arasında en güçlülerinden kabul edilen Orianna bir Piltover bölgesi herosudur. Orianna’nın takma adı “Mekanik Kız” olarak geçiyor.

7–) Seraphine:

Oyuna sonradan katılan hatta en son katılan şampiyonlardan birisi de Seraphine’dir. Seraphine bir Piltover herosudur. Büyücü olarak karşımıza çıkan Seraphine genellikle Support (Destek) koridoru şampiyonudur, fakat mid lane veya diğer koridorlar için de alınabiliyor.

8–) Vi:

Gelelim en önemli şampiyonumuza. Jinx’in kardeşi daha doğrusu ablası Vi bir Piltover şampiyonudur. Caitlyn’in en yakın arkadaşı ve dostudur. Arcane dizisinin başrol karakterlerinden birisi olan Vi Piltover’in en güçlü heroları arasında yer alıyor. Vi bir Jungle herosudur. Fakat diğer koridorlar için nadir de olsa alınabiliyor. Aslında Vi’nin çocukluğu Zaun bölgesinde geçiyor fakat sonradan Piltover bölgesine gidiyor ve buralı oluyor. Tam emin değiliz ama Caitlyn’in ısrarı ile Piltover’a gelmiş olabilir. Yoksa dediğimiz gibi ilk olarak Zaun bölgesinde çıkıyordu. Sonuçta Jinx’in ablası ve Jinx Zaun bölgesi herosu olarak geçiyor.

NOT = Bazı kaynaklara göre Zilean da Piltover herosu olarak geçiyor fakat resmi LoL sitesine baktığımızda sadece bu 8 hero Piltover bölgesindendir. Resmi LoL sitesine göre Zilean Runeterra bölgesi şampiyonudur.

Piltover heroları bu şekildedir. Herkese keyifli oyunlar dileriz. Bu arada listeyi alfabetik olarak yazdığımız için Vi 8. sırada gibi gözüktü. Yani burada güç sırasına göre eklemedik tamamen alfabetik sıraya göre heroları dizdik.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir