LG Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kullandığınız LG marka cep telefonu, tablet, televizyon vb. eşyaların kimi durumlarda arızalanması ile karşılaşabilirsiniz. İşte böyle durumlarda LG marka cihazın garanti sorgulamasının nasıl yapılacağı şeklinde bir araştırma içerisine girersiniz. Yapılacak bu sorgulama işlemi ile sadece garanti süresinin ne kadar kaldığını değil, aynı zamanda garantiye vermiş olduğunuz cihazın hangi durumda olduğunun sorgulaması da yapılabilmektedir. LG G2, G3 ,G4, G5, G6 model cep telefondalarından, LG laptoplarından veya LCD/LEdTv ve ekranlarından birine ait garanti sorgulamasının nasıl yapılacağını öğrenmek için yazının devamını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Başlıklar

LG Garanti Durumu Sorgulama

Bu sorgulama işlemi LG’nin resmi web sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Resmi sitede yer alan “LG Hesabım” uygulaması üzerinden cep telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan bu sorgulamayı yapabilirsiniz. Burada iki şekilde sorgulama şansı bulunmaktadır. Bunlardan biri sisteme giriş yaparak sorgulama, diğeri ise giriş yapmadan makbuz numarası ile sorgulama yapmaktır.

LG Hesabı Açmadan Garanti Sorgulama

Sahip olduğunuz LG marka cihazın garanti sorgulamasını LG hesabı açmadan sorgulamak için iki bilgiye ihtiyacınız olacak. Bunlardan biri mail adresiniz, diğeri ise ürüne ait makbuz numarasıdır. LG resmi web sitesindeki sorgulama durumu sayfasına erişerek ilgili kısımlara gerekli bilgileri girip Arama butonuna tıklarsanız işleminiz gerçekleşecektir.

LG Hesabı ile Kontrol Etme

LG garanti sorgulama işlemini dilerseniz sisteme giriş yaparak da gerçekleştirebilirsiniz. Elbette sisteme giriş yapabilmeniz için öncelikle ilgili sisteme üye olmanız gerekmektedir. Sırasıyla yapmanız gerekenlere bakacak olursak:

  • LG resmi web sitesine girin. Sağ üst kısımda bulunan DESTEK kısmına tıklayarak açılan menüden Sorgulama Durumu seçeneğine tıklayın.
  • Sorgulama Durumu sayfasında “LG hesabı ile kontrol edebilirsiniz” bölümünün sağ alt kısmında yer alan “Şimdi Kaydol” kısmına tıklayın.
  • email adresi, parolayı girin ve ardından ilgili kısma parolayı yeniden girerek onaylayın. İsim , soyadı, ülke, telefon ve cep telefon bilgilerini ilgili kısımlara doğru şekilde girin. Son olarak resimde görünen karakterleri girip “
  • Kaydolma işleminin ardından e-mail ve şifreniz ile sisteme giriş yapın.
  • Sisteme giriş yapıldıktan sonra takip edilmek istenen ürünün modeli detaylı şekilde seçilmelidir. TV/SES/VİDEO, Mobil İletişim, BEYAZ EŞYA, Bilgisayar Ürünleri, Klima arasından kendi sorgulama yapacağınız ürün neyse onu seçmelisiniz.
  • Son olarak imei numarası ya da seri numarasını öğrenmeniz gerekmektedir. Ürününüz hangisi olursa olsun bir seri numarasına ya da imei numarasına sahip olmalıdır. Imei sorgulamasının nasıl yapılacağını öğrenmek için tıklayın. Cihaz telefonsa seri numarasına bataryanın üzerinden, altından ya da bihazın kutusundan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : sorgulama-tr.net

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir