Linkedin’de Otomatik Oynatılan Videolar Nasıl Kapatılır?

Merhabalar bu yazımızda sizlere Linkedin’de otomatik oynatılan videoları kapatma nasıl yapılır onu anlatacağız.

Çoğumuz sosyal medyada gezinirken genellikle kendiliğinden oynatılan videolara gıcık kaparız. Çünkü bu videolar yüksek kalitede açılabiliyor ve bu da internet paketimizin bitmesini çabuklaştırıyor. Sadece bu da değil. Kendiliğinden oynatılan videolar ile birden ilgimiz o yöne kayabiliyor ve ne yapacağımızı şaşırıyoruz. Haliyle videoları biz oynatmak istersek üzerine tıklayıp açmak isteriz. İşte bu ve buna benzer sebepler yüzünden sosyal medya sitelerinde otomatik oynatılan videoları iptal etmenizi tavsiye ediyoruz. Bu sitelerden birisi de Linkedin’dir. Peki Linkedin’de otomatik oynatılan videolar nasıl iptal edilir şimdi maddeler halinde onu anlatalım.

Linkedin Otomatik Kendiliğinden Açılan Videolar Nasıl Kapatılır?

1-) Öncelikle linkedin.com sitesine giriyoruz ve hesabımıza giriş yapıyoruz. Ardından sağ üst taraftan profil resmimize tıklıyoruz ve açılan menülerden “Ayarlar ve Gizlilik” kısmını açıyoruz.

2-) Sonrasında buradan üst menülerden “Hesap” kısmına giriyoruz.

3-) Ardından sol sekmeden “Site tercihleri” butonuna basıyoruz ve sağ taraftan ise “Otomatik oynatılan videolar” bölümüne tıklıyoruz.

4-) Sonrasında buradan evet alanını “Hayır” olarak değiştiriyoruz. Üzerine 1 kere tıkladığımızda otomatikman hayıra dönüşecektir ve yanında kaydedildi yazısı çıkacaktır. Böylelikle otomatik oynatılan videoları kapatmış olacaksınız. Bundan böyle videoyu oynatmak isterseniz üzerine 1 kere tıklamanız yeterli olacaktır yani kendiliğinden açılmayacaktır.

5-) Ek olarak bu sayfa altından diğer linkedin ayarlarına da ulaşabilirsiniz.

Bu şekilde kendiliğinden açılan videoları kapatabilirsiniz. Böylelikle videoya tıkladığınızda açılabilir hale getirmiş olursunuz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir