LoL Oyun Modu Değiştirirken Onayla Butonuna Tıklanmıyor Sorunu Çözümü

Selamlar değerli takipçilerimiz. Bu yazımızda sizlere League of Legends oyununda TFT oynarken veya herhangi bir modda oyun oynarken, oyunun modunu değiştirdiğimizde Onayla butonunun gözükmemesi (Onayla butonuna tıklanmıyor) sorununun çözümünü anlatacağız. Evet biraz uzun oldu ama bu hatayı alanlar olabiliyor. Yani oyunda mod değiştirirken öylece kalıyor değişme olmuyor.

League of Legends oyununda TFT atarken bazen dereceli veya normal olarak oyun modunu değiştirmek isteriz. İşte modu değiştirdiğimizde Onayla butonu gelmez, yani Onayla butonuna basılmaz. Bu durum sinir bozucu olabiliyor. Aşağıda gördüğünüz gibi oyun içinde “Onayla” butonu aktif hale gelmiyor.

Tabii ki bu durum tüm bilgisayarda yok, bazı bilgisayarlarda oluyor. Peki Onayla butonunun gözükmesi için neler yapmalıyız şimdi sizlere kısaca bunu anlatalım ve hatanın çözümünü açıklayalım.

League of Legends Oyun Modu Değiştirince Onayla Butonu Çıkmıyor (Gözükmüyor) Sorunu Çözümü

1-) Öncelikle bu hata genellikle LoL oyununda TFT mod değiştirme yaparken karşımıza çıkıyor. Fakat diğer oyun modlarında oluyor mu bilmiyoruz onlarda karşılaşmadık. İlk olarak hatayı sizlere gösterelim. TFT ekranında “Modu Değiştir” kısmına giriyoruz.

2-) Burada aşağıda gördüğünüz gibi diyelim ki Dereceli seçili ama siz Normal oyun atacaksınız. İşte Normal kısmına tıkladığınızda aşağıdaki gibi “Onayla” butonu ekranda gözükmüyor, yani oraya tıklayamıyorsunuz. Haliyle dereceli veya normal artık hangi modda isterseniz ona geçiş yapmanız için onayla butonuna tıklamanız gerekmektedir. İşte burada onayla kısmı gözükmüyor. Bu sorun bilgisayardan kaynaklanıyor olabilir veya internetten kaynaklanıyor olabilir ama çözümü çok basit. Bu sorunun ufak bir bugdan kaynaklandığını düşünüyoruz. Yani bilgisayardan dolayı olabilir dediğimiz gibi. Şimdi sorunun çözümünü anlatalım.

3-) Sorunu çözmek için öncelikle yukarıdan Sihirdar Vadisi veya ARAM kısmına tıklıyoruz.

4-) Ardından burada yine seçenekler gözükecektir. İşte bunlardan birine tıkladığımızda bu sefer “Onayla” butonunun açıldığını göreceksiniz. Şimdi TFT ekranına geri döndüğümüzde artık onayla butonu da açılmış olacak ve istediğiniz moda geçiş ypaabileceksiniz. Dediğimiz gibi bu sorun ufak bir bugdan veya internetten kaynaklanıyor olabilir. Ama bu şekilde onayla butonunun açılmasını sağlayabilirsiniz.

5-) Diyelim ki Sihirdar Vadisi ve ARAM kısımlarına girdiğinizde de onayla butonu gözükmeme sorunu devam ediyor. O zaman üstteki menülerden “Özel Oyun Kur” kısmına giriş yapın. İşte burada onayla butonu gözükür. Biz 2 sefer denedik. İlkinde sihirdar vadisine tıkladığımızda onayla butonu gelmişti. Diğerinde ise özel oyun kur ekranına girdiğimizde gelmişti. Yani kısacası TFT oynayacaksanız mod değiştirme ekranından onayla butonu gözükmesi için bilerek rastgele diğer modlara giriş yapıp çıkın ki böylece onayla butonu ekranda gözüksün ve basılabilsin. Bu şekilde TFT’de veya diğer oyun modlarında normal ve dereceli olarak oyunu değiştirebilirsiniz.

6-) Böylelikle aşağıda gördüğünüz gibi Onayla butonu gözükecek ve tıklanabilecektir. Artık istediğiniz moda geçiş sağlayabilirsiniz.

Bu şekilde oyundaki sorunu hemen çözebilirsiniz. Umarız yararlı olur. İyi oyunlar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir