LoL Oyununun Açılımı Nedir? LoL Ne Demektir?

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere LoL oyununun açılımı nedir onu kısaca anlatacağız.

LoL, dünya çapında en çok oynanan oyunlardan birisinin kısaltma olarak yazılışıdır. LOL oyununun uzun yazılışı yani uzun hali “League of Legends” demektir. Yani “League of Legends” kelimelerinin baş harfleri LoL kısaltmasını oluşturmaktadır. Oyunun Türkçe karşılığı ise yani Türkçe anlamı ise “Efsaneler Ligi” demektir.

LoL oyunu açılımı ==> League of Legends

Oyun genel olarak LoL şeklinde yani kısaltılmış halde geçiyor. Bunun amacı uzun uzun “League of Legends” olarak yazmak yerine kısaltmasını yani LoL’ü kullanmaktır. Zaten artık LoL denilince günümüzde bu oyundan bahsedildiği anlaşılıyor. Ayrıca lol kısaltması online oyunlarda “düşük level, ezik, komik değil” vb. kavramlarda da kullanılabiliyor. Özellikle Silkroad Online oyununda bu terimi çok duyabiliyoruz.

Biraz da oyun hakkında kısaca bilgi verelim. Lol oyunu 5’e 5 oynanan bir online oyundur. Oyunda istediğiniz kahramanı seçebiliyor ve istediğiniz itemlerle oyun içinde karakterinizi geliştirebiliyorsunuz. Oyun sabit bir haritada oynanmaktadır. Dünya çapında turnuvaları olan bir strateji oyunudur. Ülkemizde de epey kişi tarafından oynanmaktadır.

Yazımızın sonuna geldik. Aslında çoğu kişi biliyordur fakat yine de bilmeyenler için LoL oyununun uzun yazılışını sizlere aktarmak istedik. Umarız beğenirsiniz. Teşekkürler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir