LoL Silver Scrapes’e Gitmek Ne Demek? Silver Scrapes Nedir?

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere League of Legends oyununda Silver Scrapes ne demektir, ne anlama geliyor, Türkçe karşılığı nedir onları anlatacağız.

Silver Scrapes, League of Legends oyununda maçları sunan spikerlerin kullandığı bir terimdir. Silver Scrapes, Türkçe karşılığı “Gümüş Sıyrıklar” demektir. Fakat oyundaki karşılığı tamamen başka. Şimdi kısaca anlatalım.

League of Legends’da Silver Scrapes Ne Demek?

League of Legends’da 5 maçlık serilerde maç 2-2 olunca, spikerler oyunun Silver Scrapes’e gittiğini söylerler. Yani beş maçlık bir seride eğer maç 2-2 olursa oyun son maça yani Silver Scrapes’e gider. 5 maçlık resmi LoL karşılaşmasında 5. maça verilen isim Silver Scrapes’tir. Sunucular oyun 2-2 olduktan sonra “Silver Scrapes sesleri geliyor.” , “Silver Scrapes’e gidiyoruz.” vb. şeklinde konuşma yaparlar. Buradaki Silver Scrapes ise League of Legends’in turnuva müziklerinden birisinin adıdır. Youtube’da arama yaptığınızda Silver Scrapes müziğini dinleyebilirsiniz.

Kısacası; LoL’de Silver Scrapes hem müziğin ismidir hem de 5 maçlık seride oyun 2-2 olduktan sonra serinin son karşılaşmasına verilen addır. Silver Scrapes müziği ilk olarak LoL sezon 2’de final karşılaşmasında oyun 2-2 olduktan sonra duyulmuştur ve seyirciler tarafından dinlenmiştir. Bazı kaynaklara göre final maçında aralarda duyulmuştur. Fakat sezon 2’deki final maçı 2-2 olmuş ve 3-2 bittiği için Silver Scrapes müziği ve bu isim 5 maçlık serilerin son maçında çalınmaya başlanmıştır. Yani oyun 2-2 olursa Silver Scrapes müziği arka planda çalmaya başlar ve spikerler de genelde “Silver Scrapes’e gidiyoruz…” şeklinde konuşma yaparlar.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir