LoL TFT İstenilen Şampiyonun Oyunda Altta Parlaması (Gözükmesi) İçin Ne Yapılır?

Merhabalar bu yazımızda sizlere TFT oyununda market kısmında satın alınmak istenilen şampiyonların net gözükmesini sağlamak yani çerçevesinin parlamasını sağlama nasıl yapılır kısaca onu anlatacağız.

League of Legends TFT oyununda şampiyonları 2 veya 3 yıldız yapabilmek için alt taraftaki market alanından hızlı yenileme yapıp şampiyonların gelmesini bekleriz. Burada illaki gözden kaçırdığımız ve almamız gereken herolar olabiliyor. İşte bunun önüne geçmek için oyunda güzel bir özellik var. Bu özelliği kullanarak hangi şampiyonları satın almak istiyorsanız onları belirliyorsunuz ve market kısmında belirgin gözükmüş oluyor. Şimdi sizlere kısaca bunun nasıl yapıldığını gösterelim.

Öncelikle oyun içerisindeyken sağ üstte bulunan “Takım Planlayıcısı” kısmına giriyoruz. Aşağıda gördüğünüz gibi oyunda en sağ üst tarafında sol bölümde yer alıyor.

Takım planlayıcısını açtıktan sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak. İşte burada soldaki bölümden sağdaki bölüme hangi heroları satın almak istiyorsanız onu seçiyorsunuz. Yani diyelim ki siz oyunda Garen’i üçlemek istiyorsunuz. Bu durumda Garen’i bu bölümden seçebilirsiniz. Ardından oyun oynanmaya devam ederken market kısmında Garen gözükürse oyun size Garen’i belirgin şekilde sunacak. Yani Garen’in çerçevesi parlamış şekilde gözükecek, haliyle sizler de hızlı şekilde Garen’i görüp satın alabileceksiniz. Yani bu özelliğin amacı size marketi tamamen hızlı kullandırmak ve çabuk şekilde heroları geliştirmektir. Çünkü illaki market kısmından almak istediğiniz herolar yenile yapınca gözden kaçabiliyor. Ama takım planlayıcısına almak istediğiniz şampiyonları eklerseniz markette almak istediğiniz şampiyonların gözden kaçma ihtimali sıfıra inmiş oluyor.

Bu şekilde TFT’te hızlı hero satın alabilir ve hızlı 3’leme yapabilirsiniz. Bunu ben de çok sonradan öğrendim ve gerçekten bu özelliği keşfettikten sonra oyunları daha yüksek sıralamada bitirdim. Yani çok etkisi oluyor diyebilirim.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir