LoL TFT Klavye Kısayol Tuşları (Hızlı TFT Oynama Taktikleri)

Herkese selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere League of Legends oyununda TFT taktik savaşları oynarken hangi kısayol tuşları kullanılır, oyunu hızlı oynamanın taktikleri nelerdir onları anlatacağız.

League of Legends’ın beğenilen versiyonlarından birisi de TFT’dir. TFT günümüzde oldukça oynanmaktadır ve daha çok beğenilmektedir diyebiliriz. Çünkü TFT bireysel oynanan, strateji, zeka, şans vb. tüm faktörleri gerektiren eğlenceli bir oyundur. Gerçekten normal LoL oynayıp tilt olunacağına kişiler TFT ile eğlenceli vakit geçirebiliyor. TFT’de daha da ilerilere gitmek için, liginizi yükseltmek için oyunu hızlı oynamalı ve hızlı düşünmelisiniz. Bu yüzden de oyunu sadece mouse ile değil aynı zamanda klavye ile de oynamanızı tavsiye ederiz. Çünkü klavye kısayol tuşlarını kullanarak oyunda hızlı gelişme, hızlı düşünme ve hızlı ilerleme kaydedebilirsiniz.

Örneğin oyunda level yani seviye atlamak için mouse ile sol alttaki tuşa basarız. Ama bunun yerine klavyeden “F” harfine basarsanız oyunda hızlı şekilde EXP almış olursunuz. Aynı şekilde şampiyon mağazasını değiştirmeyi mouse ile “Yenile” butonuna tıklayarak değil klavye ile “D” harfine basarak da yapabilirsiniz. Şimdi TFT’deki tüm kısayol tuşların sizlere aktaralım.

TFT Klavye Kısayol Tuşları Nelerdir?

  • D = Yenile – (Alttaki 5 şampiyonun bulunduğu kısmı yeniler. Şampiyon mağazasını yenilemek için kısayol tuşu.)
  • F = EXP kazanma – (XP Al butonunun klavye kısayol tuşudur. F harfine basarsanız hızlı şekilde XP almış olursunuz.)
  • E = Heroyu satar – (Mouse imleci ile hangi şampiyonun üzerinde E’ye basarsanız onu satmanızı sağlar.)
  • W = Heroyu boarda alır – (Mouse imleci ile hangi şampiyonun üzerinde E’ye basarsanız onu boarda geri koyar veya savaş alanına geri yerleştirir.)
  • 1 = Sonraki arenaya gider.
  • 2 = Bir önceki arenaya geçer.
  • Space (Boşluk tuşu) = Kamerayı minik efsanenin üzerine getirir. Yani kendi boardınıza geçmenizi sağlar diyebiliriz.

Oyundaki en önemli kısayol D, F, E ve W tuşlarıdır. Bunları kullanarak oyunu daha hızlı oynayabilirsiniz. Şöyle ki D tuşu ile şampiyon yenilemesi yapabilirsiniz. F ile hızlı seviye atlayabilirsiniz, EXP kazanabilirsiniz. Bunun dışında mouse ile bir şampiyonun üzerindeyken klavyeden eğer E harfine basarsanız o heroyu satmış olursunuz, eğer W harfine basarsanız heroyu yedek kulübesine geri koyar veya yedek kulübesindeki heronun üzerine gelip W’ye basarsanız bu sefer de onu savaş alanına geri almış olursunuz. Böylelikle oyunu çok hızlı şekilde oynayabilir ve gelişme sağlayabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir