Twitter Tweetleri Gizleme Nasıl Yapılır? (Tweetleri Korumalı Yapmak)

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Twitter’da tweetleri gizleme nasıl yapılır onu anlatacağız. Yani Twitter’da korumalı tweetleri aktif etmek nasıl ve nereden yapılır kısaca anlatacağız.

Twitter’da tweetlerinizi sadece takipçilerinizin görmesini istiyorsanız tweetlerinizi korumaya alabilirsiniz. Yani korumalı tweetleri aktif edebilirsiniz. İllaki denk gelmiştirsiniz. Takip etmediğiniz bir kişinin tweetlerini görmek istediğinizde aşağıdaki gibi bir uyarı çıkabilir.

İşte bu uyarı o kişinin tweetlerini takipçi dışındaki kişilere kapatmış olduğu anlamına gelmektedir. Yani kişi hesabını bir nevi gizlemiş oluyor. Dilerseniz sizler de böyle yaparak kendi tweetlerinizin sadece takipçileriniz tarafından okunmasını sağlayabilirsiniz. Dediğimiz gibi bu özellik bir bakımdan hesap gizleme gibi oluyor. Diğer kişiler sizin attığınız tweetleri göremiyor ve okuyamıyor. Şimdi sizlere twitterda tweetlerin görünmesini engelleme nasıl yapılır görseller eşliğinde anlatalım.

Twitter Tweetleri Gizleme (Korumalı Yapma) Nasıl Yapılır?

1-) Twitter’da tweetlerinizin görünmesini engellemek için öncelikle sol menüden “Daha fazla” butonuna basıyoruz.

2-) Ardından “Ayarlar ve gizlilik” kısmına giriyoruz.

3-) Sonrasında sağ taraftan “Gizlilik ve güvenlik” bölümünü açıyoruz.

4-) Ardından en üstteki “Hedef kitle ve etiketleme” kısmına giriyoruz.

5-) İşte burada aşağıdaki gibi bir bölüm açılacak. Üstteki “Tweetlerini korumaya al” bölümünün sağındaki kutuyu işaretliyoruz, yani buraya tik atıyoruz. Böylelikle tweetlerinizi gizlemiş, diğer kişilerden engellemiş, korumuş olursunuz.

6-) Bu kutuya tik attığınızda sizi takip etmeyen kişiler, twitter hesabınızdaki tweetleri aşağıdaki gibi görür. Yani böylelikle tweetleriniz diğer kişilere görünmez olur.

Bu şekilde tweetlerinizi gizleyebilirsiniz. Umarız yararlı olur. İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir