LoL Tutuştur Kaç Hasar Veriyor? League of Legends Tutuştur Nedir?

Herkese selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere League of Legends oyunundaki “tutuştur” sihirdar büyüsünün ne işe yaradığını ve rakibe toplam kaç hasar verdiğini anlatacağız.

LoL Tutuştur Ne İşe Yarar? Rakibe Kaç Hasar Veriyor?

League of Legends’ın en kritik sihirdar büyülerinden birisi “Tutuştur” ‘dur. Tutuştur rakibe 5 saniye içerisinde gerçek hasar verir. Tutuştur sayesinde canı az olan rakipler kolayca öldürülebiliyor. Tutuştur’u genellikle saldırgan support (destek) oynayanlar alıyor. Daha doğrusu oyunun ilk zamanlarında destekler tutuştur ve sıçra girerdi. Sonradan bitkinlik-sıçra kompozisyonlarına geçilmişti. Tutuştur’u bazen üst koridorlar bazen de alt koridorlar almaktadır. Adc’nin aldığı da olabiliyor. Ama daha çok support-top lane heroları almaktadır.

Tutuştur’un özelliği şöyle:

Hedef rakip birimini tutuşturarak 5 saniye içinde 70-410 (şampiyon seviyesine bağlı olarak) Gerçek Hasar verir, hedefin görülmesini sağlar ve bu süre boyunca hedefin aldığı iyileştirme etkilerini azaltır.

Taban bekleme süresi: 180 saniye.

Tutuştur, rakibe 5 saniye içerisinde gerçek hasar vermektedir. Rakibin leveline göre tutuştur 70-410 arasında hasar veriyor. Yani diyelim ki rakibin son 300 canı kalmış olsun. Bu durumda siz rakibe tutuştur atarsanız rakip büyük ihtimalle ölecektir veya çok az bir canla kurtulacaktır. Haliyle siz düz bir son vuruş yapsanız bile tutuşturla birlikte rakibinizi öldürmüş olursunuz. Tutuşturun ortalama bekleme süresi 3-5 dakika aralığındadır. Çünkü bazı kaynaklarda 180 saniye, bazılarında 240 saniye yazıyor. Fakat en az bekleme süresi 180 saniye yani 3 dakika sürmektedir.

Tutuşturun görüntüsü yukarıda gördüğünüz gibidir. Ek olarak şunu belirtelim, rakibe tutuştur atarsanız rakibin iyileştirme etkileri de azalıyor. Birde tutuştur yiyen rakip çalıda bile olsa gözüküyor, yani aynı totemliymiş gibi. Bu bakımdan tutuştur sıçradan sonra en değerli sihirdar büyülerinden birisi kabul edilmektedir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir