M.A.M. Kısaltmasının Açılımı Nedir, Ne Anlama Geliyor? MAM Ne Demek?

Herkese selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere M.A.M. kısaltmasının anlamı nedir, açılımı nedir onu anlatacağız.

Twitter’da Oğuzhan Uğur paylaştığı tweetinde M.A.M. kısaltması yer alıyordu. Bunun ardından bazı kullanıcılar M.A.M. kısaltmasının açılımını merak etti. Normalde MAM kısaltması “Marmara Araştırma Merkezi” anlamına geliyor. Fakat twitterda yazan M.A.M. ‘ın açılımı farklı. Öncelikle tweeti paylaşalım.

Burada gördüğünüz gibi M.A.M. tanıtımı hakkında bilgi paylaşılıyor ve M.A.M. ne demek merak ediliyor. Şimdi sizlere MAM’ın açılımı nedir kısaca paylaşalım.

M.A.M. Açılımı Nedir, Ne Demek?

M.A.M. kısaltmasının açılımı “Mevzular Açık Mikrofon” demektir. Yani “Mevzular Açık Mikrofon” ifadesinin baş harfleri M.A.M. kısaltmasını oluşturmaktadır. Mevzular Açık Mikrofon programı Oğuzhan Uğur’un sunuculuğunu yaptığı Babala TV’de yayınlanan bir programdır. Mevzular programı her çıktığında trendlere girmektedir. Örneğin geçtiğimiz haftalarda parti başkanlarını ağırlayan Mevzular Açık Mikrofon programı tüm bölümleriyle trend 1’e girmişti.

Mevzular Açık Mikrofon’un normal Mevzular programından farkı ise bu programda seyircilerin de olmasıdır. Yani Mevzular Açık Mikrofon programında seyirciler veya soru sormak için katılan gazeteciler programa katılan konuklara sorular sorabiliyorlar. Normal mevzular programı ise tek veya 2-3 kişilik çekiliyordu. Ama açık mikrofonlu mevzular programı seyircilerle birlikte çekilmektedir ve programa sorularıyla seyirciler de dahil oluyor.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir