Mac Klavyede @ (et) İşareti Nasıl Yapılır?

Merhabalar bu yazımızda sizlere Apple Mac bilgisayarların klavyesinden @ işareti nasıl yapılır onu anlatacağız.

Apple’ın Mac klavyeleri windows klavyelerden farklı olduğu için elimizden geldiğince klavyeden yapılan sembol ve işaretlerin Mac’de yapılışlarını da sizlere aktaracağız. @ işareti en çok mail adreslerinde, programlama dillerinde vb. alanlarda kullanılmaktadır. Bu yüzden Mac klavyelerden hızlı şekilde @ nasıl yapılır bunu bilmek gerekmektedir. Şimdi resimli olarak @ işareti Macbook klavyelerde nasıl yapılır onu paylaşalım.

Apple Mac Klavyede @ İşareti Nasıl Yapılır?

Apple Mac bilgisayarların klavyesinden @ işareti yapmak için öncelikle ⌥Option (Alt) butonuna basılı tutuyoruz. Ardından üstteki 2 tuşuna basıyoruz. Ve böylelikle @ buradaki gibi et işareti yapmış oluyoruz.

Yani Mac klavyeden “Option+2” kombinasyonuyla @ sembolü yapmak mümkündür.

NOT = Ayrıca şunu da belirtelim. Bazı Mac klavyelerde “2” değil “Q” harfine basıldığında @ işareti yapılmaktadır. Yani windowsta da olduğu gibi bazı Macbook klavyelerinde “Option(Alt) + Q” tuşlarına basarsanız da @ işareti yapabilirsiniz.

Buna ek olarak hiç klavyeden tuşlara basmadan da kopyala yapıştır yöntemiyle de @ işareti yapabilirsiniz. Onun için “@” buradaki et veya at işaretini command+c yaparak kopyalayıp command+v yaparak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Bu şekilde de @ işaretini dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Ayrıca et işaretinin farklı boyutlardaki halini aşağıya da ekleyelim.

  • @ @ @ @

Umarız faydalı olur. Teşekkürler iyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir