Replika Ürün Ne Demektir? Replika 2. El Anlamına mı Geliyor?

Herkese selamlar bu yazımızda sizlere replika ürün ne demektir onu anlatacağız.

Replika ürünler son zamanlarda gerek instagramda, gerekse e-ticaret sitelerinde satılmaya başlamıştır. Fiyat bakımından oldukça uygun olması sebebiyle orjinale nazaran replika ürünler tercih edilmektedir. Özellikle instagram vb. sosyal medya sitelerinde bu tarz replika ürünlerin satışı çok fazla artmıştır. Replika ürünler genellikle saat, telefon, parfüm vb. eşyalarda üretilmekte ve satılmaktadır. Daha uygun fiyattan satıldığı için de çok alıcısı olmaktadır.

Replika Ürün Ne Demektir?

Replika ürün, orijinal ürüne tıpatıp benzer olarak üretilen ve birebir kopyası olan tabiri caizse yan sanayi-çakma ürünlere verilen isimdir.

Saat, telefon, parfüm, deodorant vb. bir çok ürünün replikası yani birebir kopyası (çakması da diyebiliriz) üretilip satılmaktadır. Bu yüzden özellikle instagram gibi sosyal medya sitelerinde replika satılan ürünlere dikkat etmemiz gerekmektedir. Bir ürünü replika mı yoksa orijinal mi diye ayırt etmek için ürünün seri numarasına bakabilirsiniz. Sonuçta her orijinal ürünün bir seri numarası ve modeli olmaktadır. Sizler de bu numarayı aldığınız ürünün müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. Ek olarak mesela telefon aldınız diyelim. Bunun ağırlığına bakarak da replika mı yoksa orijinal mi olduğunu da anlayabilirsiniz. Çünkü replika telefonlar genelde hafif olmaktadır. Eğer replika ürün aldıysanız hemen geri iade edebilirsiniz.

Replika ürün 2. el (ikinci el) ürün anlamına gelmemektedir. Çünkü bu ürünler yukarıda dediğimiz gibi orijinale bakılarak birebir kopya olarak sıfırdan üretiliyor ve öyle satılıyor. Replika ürünler orijinalin birebir kopyası olduğundan ayırt etmesi de zor oluyor. Çünkü replika telefon bile olsa açıp çalıştırabiliyorsunuz. Bu yüzden iyice kontrol edip ürün almaya çalışın.

Bunlara ek olarak birkaç örnek replika fiyatı paylaşalım.

Örnek Replika Ürün Fiyatları

  • Mesela normal bir telefon 2 bin tl ise bunun replikalısı ortalama 300-400 tl‘den satılmaktadır. Mesela iPhone X cihazların replika modelleri 900-1000 tl arasında değişmektedir.
  • Aynı şekilde örneğin Rolex marka saatlerin replikalı modelleri de 500-1000 tl arasında satılıyor.
  • Son olarak replika parfümlere de 15-20 tl gibi uygun fiyatlardan satın alabilirsiniz.

Dediğimiz gibi arkadaşlar replika ürünler birebir kopya ürünlerdir. Aynı gibi gözükür fakat çabuk bozulurlar. Mesela replika telefon veya saat aldınız diyelim. Bunlar bozulduğu zaman garantisi de olmadığı için yaptıramazsınız ve elinizde kalmış olur.

Replika ürünler hakkında genel bilgiler bu şekildedir. Sizlerin de ilave etmek istedikleri varsa yorum bölümünden yazabilirsiniz. Teşekkürler iyi günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir