Mark Zuckerberg’in(Facebook) Sahip Olduğu Tüm Şirketler

Herkese merhabalar arkadaşlar.Bu yazımızda sizlere Mark Zuckerberg’in yani Facebook şirketinin sahip olduğu tüm şirketlerin isimlerini paylaşacağız.

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg sadece facebook ile ilgilenmekle kalmıyor sürekli yeni yatırımlar yapmakla da uğraşıyor.Yani mantık olarak zengin biriyseniz sürekli yatırım yapmak istersiniz.Haliyle facebook’un yani Mark Zuckerberg’in de satın aldığı bir sürü şirket vardır diyebiliriz.Peki bu şirketler hangileri gelin maddeler halinde birlikte öğrenelim.

1-) WhatsApp;

2010 yılında kurulan Whatsapp 2014 yılında Facebook yani Mark Zuckerberg tarafından tam tamına 19 milyar dolar karşılığında satın alınmıştır.Açıldığından beri sürekli artar popülerliği facebook’un whatsapp’ı satın almasıyla birlikte daha da yükselmiştir.Son olarak Mark Zuckerberg‘in yaptığı açıklamaya göre whatsapp’ı dünya genelinde 1 milyar insan aktif olarak kullanmaktadır.

2-) İnstagram;

Ekim 2010 yılında kurulan İnstagram 2012 senesinde facebook tarafından 1 milyar dolar karşılığında satın alınmıştır.Facebook’a satılmadan önce 30 küsür milyon kullanıcısı olan İnstagram satıldıktan sonra 500 milyon küsür kullanıcıya ulaştı.Bunun facebook’un satın almasıyla oldukça alakalı olduğu tahmin edilmektedir.

3-) FriendFeed;

Son olarak facebook’un satın aldığı şirketler arasında FriendFeed şirketi de bulunmaktadır.FriendFeed gerçek zamanlı haberleşme ve paylaşım yapma sitesidir.Facebook’a tam olarak benzemese de çoğu özellikleriyle benzemektedir.2007 yılında kurulan FriendFeed şirketi 2009 yılında facebook yani Mark Zuckerberg tarafından satın alınmıştır.Lakin sonrasında 11 nisan 2015 tarihinde site kapanmıştır.

Şimdilik en bilindik bu 3 şirket var.Tabii ki Mark Zuckerberg’in bir sürü yatırımı bulunmaktadır.Lakin satın aldığı en popüler şirketler bu üçüdür diyebiliriz.

Konu umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir