Marmaray Hattı Kaçta Açılıyor Kaçta Kapanıyor | Tren Saatleri

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere Marmaray hattı çalışma saatlerini yani kaçtan kaça kadar açıktır onu gün gün paylaşacağız.

Marmaray, İstanbul’daki en büyük ulaşım hatlarından birisidir. Denizin altından gitmektedir. Hızlı gittiği için çok tercih edilmektedir. Şimdilik 2 hattı mevcuttur. Birisi yeni yapılan Halkalı-Gebze hattı diğeri ise Söğütlüçeşme-Zeytinburnu hattıdır. İki hattın da tren saatleri farklıdır. Şimdi bu 2 hatta göre trenin ilk kalkış ve son kalkış saatlerini sizlere paylaşacağız. Aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Marmaray Zeytinburnu-Söğütlüçeşme Hattı Tren Saatleri

Zeytinburnu yönüne giden tren saatleri;

  • İlk tren kalkış saati ==> 05:54
  • Son tren kalkış saati ==> 23:54

Söğütlüçeşme yönüne giden tren saatleri;

  • İlk tren kalkış saati ==> 05:50
  • Son tren kalkış saati ==> 23:20

Marmaray Halkalı-Gebze Hattı Tren Saatleri

Halkalı yönüne giden tren saatleri;

  • İlk tren kalkış saati ==> 06:00
  • Son tren kalkış saati ==> 22:15

Gebze yönüne giden tren saatleri;

  • İlk tren kalkış saati ==> 06:00
  • Son tren kalkış saati ==> 22:00

Yukarıda da gördüğünüz gibi genel olarak marmaray sabah 06:00’da açılmaktadır. Akşam ise son seferler kazlıçeşme-ayrılık çeşmesi için gece 24:00’a doğru yapılır, halkalı-gebze hattı için ise son sefer genellikle 22:00’da yapılmaktadır. Daha detaylı duraklara göre tren saatlerine ise “www.marmaray.gov.tr/icerik/sefer/G%C3%BCnl%C3%BCk-Tren-Saatleri/64” buradaki siteden ulaşabilirsiniz.

Yukarıdan da aynı şekilde detaylı marmaray tren saatlerine bakabilirsiniz. Bu resimden de tren kalkış-varış saatlerini öğrenebilirsiniz. Görsel www.marmaray.gov.tr sitesinden alınmıştır. Detaylı bilgi için o siteyi ziyaret etmeyi unutmayınız.

Bu arada Marmaray Halkalı-Gebze arası 15 dakika sürmektedir. Zeytinburnu-Söğütlüçeşme arası ise 8 dakika sürmektedir. Bu bakımdan hızlı ulaşım için de Marmaray’ı tercih edebilirsiniz.

NOT = Bu bilgilere ek olarak Marmaray, Ramazan ve Kurban bayramlarında, özel resmi tatillerde vb. günlerde gece 1-2 saat geç kapanabiliyor. Özellikle Ramazan ayında tramvaylar nasıl geç saate kadar çalışıyorsa aynı şekilde Marmaray da geç saatlere kadar çalışabilir. Yine de detayları “444 82 33” numarasından arayıp öğrenebilirsiniz.

Teşekkürler iyi seyahatler dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir