Mayın Tarlası Oyunu Nasıl Bitirilir? (Detaylı Anlatım)

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere mayın tarlası oyununu bitirme taktiklerini anlatacağız.

Mayın tarlası windows işletim sistemli bilgisayarlarda ücretsiz olarak paylaşılan küçük bir oyundur.Oyunda amaç mayınları açmadan tüm kutuları açmaktır.Çoğumuz bunu rastgele şansa bala mayınlar çıkıyor diye bilmektedir.Fakat gerçek böyle değildir.Oyundaki mayınlar belli bir kurala göre yerleşmiştir.Eğer bunları bilirsek tüm oyunu bitirebiliriz.

Oyunda bir kutuya tıkladığınızda aşağıda gördüğünüz gibi rakamlar çıkıyor.İşte bu rakamların bir özelliği var.

Mesela diyelim ki 3 rakamını ele alalım.Burada 3 yazmasının amacı etrafındaki karelerin 3 tanesinde mayın var demektir.Ya da aynı şekilde 3’ün altındaki 4’e bakalım.Onun da tüm etrafındaki karelerin 4 tanesi mayınlı.Ona göre oynadığımızda mayın tarlasını tamamen bitirmiş oluruz.

Mesela üstte gördüğünüz gibi 4 ün etrafındaki bayraklı kutularda mayın vardır.Yani 4 ün etrafındaki toplam 8 kutudan 4’ü mayınlıdır anlamına geliyor.Ya da şöyle diyelim 2’nin etrafındaki tüm karelerin sadece 2 si mayınlıdır.Gerisi normal sayıdır.Yani mayınlı değildir.Bu şekilde tüm kareleri bitirebilirsiniz.

Şimdi üstteki mayın tarlası oyunumuza devam edelim.Ve mayınlı olan yerleri mouse’mizle sağ tıklayarak bayrak olarak işaretleyelim.Gördüğünüz gibi oyunumuza devam ettiğimizde en son sağ aşağıdaki bölme kaldı.

Burada da mantık olarak bakıyoruz.2 nin etrafında sadece 2 mayın olacak.Haliyle sağ alttaki bayrağın aşağısı da mayınlıdır.

Toplam 10 mayına ulaştığımıza göre artık diğer ikisini de açabiliriz.Haliyle sonuç olarak oyunumuzu üstteki gibi bitirmiş oluruz.

Bu şekilde rakamlara dikkat ederek ve etrafındaki mayın sayılarını hesaplayarak oyunumuzu kolaylıkla bitirebiliriz.Umarız faydalı olur.Herkese iyi oyunlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir