Metin 2 İşlenmiş Madenlerin Listesi, Takıldığı İtemler ve Verdiği Özellikler

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Metin 2’deki işlenmiş madenlerin isimlerini, takıldığı itemleri ve verdiği tüm özellikleri paylaşacağız.

Metin 2 online olarak zamanında en çok oynanan oyunlardan birisiydi. Fakat günümüzde oyuncu sayısı oldukça azalsa da yine de hatırı sayılır miktarda oyuncusu bulunuyor. Metin 2’de bir sürü yapılacak görev bulunuyor. Bunlardan birisi de itemleri geliştirmek için kullanılan madenlerdir. Bu madenleri biriktirerek itemlerinize değerli özellikler basabiliyorsunuz. Öncelikle şunu söyleyelim maden damarları haritanın her yerinde çıkabiliyor. Bu madenlerden ortalama 100 tane topladığınızda 1 adet işlenmiş maden elde ediyorsunuz. Ayrıca iteme boş slot yani boş yuva açmak için de 1 tane işlenmiş Elmas‘a ihtiyacınız var.

Şimdi lafı uzatmadan tüm madenlerin isimlerini, takılmakta olan itemleri ve verdiği tüm özellikleri yazalım;

Metin 2 Madenler, Takıldığı İtemler ve Özellikleri

Elmas: İtemlere yuva (slot) açmak için gereklidir. Yani itemlere madenleri eklemek için elmas ile 1 tane boş slot açabiliyorsunuz.

Fosil: İşlenmiş ağaç fosili tahta kolye, tahta küpe ve tahta bileziklere basılabilir. Bu kolye, küpe ve bileziğin özellikleri neyse fosil eklediğinizde oranlarını yükseltir. Fosil elde etmek için 10 k+1 adet +1-+2 rastgele taş ve 100 tane tahta ağaç fosili madenine ihtiyaç vardır. Tahta ağaç fosillerini fosil tahta damarından çıkartabilirsiniz.

Bakır: Bakır, bakır kolye, bakır bilezik ve bakır küpelere basılabilir. Bakır’ı elde etmek için 10 k yang + (+1-+2) herhangi bir taş ve 100 adet bakır madenine ihtiyaç vardır. Ardından Lonca Maden İşleyicisine gidip %60 şans ile bakır yapabilirsiniz. Bakır damarından bakır madenleri çıkartabilirsiniz.

Gümüş: Gümüş kolye, gümüş küpe ve gümüş bileziklere basılabilir. Gümüş eklediğiniz iteme göre özelliği değişiyor. Mesela gümüş bileziğe eklenirse ekstra HP verir ama gümüş kolyeye eklenirse büyü hızı ve rüzgar dayanıklılığı verir. Gümüşü elde etmek için 10k para + 1 adet taş + 100 tane gümüş madeni lazımdır. Gümüş madenleri gümüş damarından çıkmaktadır.

Altın: Altın kolye, altın bilezik ve altın küpelere basılabilir. Eldesi için 10k yang+1 tane taş+100 tane altın damarlarından çıkan altın parçasına ihtiyaç vardır. Altın damarından kazma aleti ile altın madeni çıkartabilirsiniz.

Yeşim Taşı: Yeşim taşı küpe, yeşim taşı kolye ve yeşim taşı bileziklere basılabilir. Elde edilmesi için 10k para+1 tane taş+100 adet yeşim madenine ihtiyaç vardır. Yeşim madenleri(cevherleri) yeşim damarından kazma ile kazdığınızda çıkmaktadır. Yeşim damarından yeşim taşı madeni çıkmaktadır.

Abanoz: Abanoz kolye, abanoz küpe ve abanoz bileziklere basılabilir. Elde etmek için 10 k para+1 tane rastgele taş+100 adet abanoz madeni cevherine ihtiyaç vardır. Abanoz damardan abanoz madeni düşürebilirsiniz.

İnci: İnci küpe, inci kolye ve inci bileziklere basılır. Elde edilmesi için 10 k para + 1 tane herhangi bir taş + 100 adet inci madeni gereklidir. Midye yığını damarından inci madeni çıkartabilirsiniz.

Beyaz Altın: Beyaz altın bilezik, beyaz altın küpe ve beyaz altın kolyeye basılabilir. Beyaz altın kazanmak için 10k yang+1 tane rastgele taş+100 adet beyaz altın madenine ihtiyaç vardır. Beyaz altın damarından beyaz altın madeni düşürebilirsiniz.

Kristal: Kristal bilezik, kristal kolye ve kristal küpeye ilave edilebilir. Eldesi için 10k yang+1 tane rastgele (+0-+1-+2) taş+100 adet kristal madenine ihtiyaç vardır. Sonrasında lonca maden işleyicisine gidilerek %60 olasılıkla kristal üretilebilir. Kristal madeni kristal damarından çıkar.

Ametist: Mor yakut bilezik, mor yakut kolye ve ametist küpelere basılabilir. Ametist üretmek için 10 k para+1 tane herhangi kıyafete ve silaha basılan taş(mesela +1 soğutma taşı gibi)+100 adet ametist madenine ihtiyaç vardır. Ametist madenlerini ametist damarından çıkartabilirsiniz.

Cennetin Gözyaşı: Cennetin gözü küpe, cennetin gözü bilezik ve cennetin gözü kolyelere basılabilir. Üretimi için 10k para+1 tane herhangi bir taş+100 adet cennetin gözyaşı madeni gerekmektedir. Cennetin gözyaşı madenleri(cevherleri) cennetin gözyaşı damarından çıkmaktadır. Kazma ile kazarak çıkartabilirsiniz.

NOT = Bu madenleri işlemek için 10 k para, 100 adet maden cevheri ve 1 tane de (+1,+2) herhangi bir taşa sahip olmanız gerekiyor. Sonrasında lonca maden işleyicilerine giderek %60 şans ile işlenmiş 1 adet maden taşı kazanabilirsiniz. Madenleri kendi isimlerindeki damarlardan kazma ile kazarak çıkartabilirsiniz.

NOT 2 = Bu madenler itemlerde bulunan özelliklere ekstra özellik vermektedir. Mesela gümüş bileziği ele alalım. Normalde bilezik kendiliğinden HP veriyor. Ayrıca buna gümüş madeni eklerseniz 1 tanesi saldırı hızı+mak HP +%3 oranı verir. Yani o itemin ne özelliği varsa eklediğiniz madenlerden de o özellik için aynısı ilave edilir.

Metin 2’de yer alan tüm madenler, basıldığı itemler ve özellikleri bu şekildedir. Anlamadığınız veya sormak istediğiniz sorular varsa yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz. Teşekkürler iyi oyunlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir