Metin 2 Ölü At Nasıl Canlandırılır?

İyi günler değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Metin 2 oyununda ölü at nasıl canlandırılır onu anlatacağız.

Metin 2’de bir yerlere hızlı gitmek için binek hayvanlar kullanabiliyorsunuz. EP ile alınan ücretli bir çok binek hayvan modeli mevcut. Fakat oyunun kendi sunduğu ücretsiz olarak binek hayvanlardan ata sahip olabilirsiniz. Oyunda normal, zırhlı ve asker at olmak üzere 3 çeşit at vardır. Haliyle bunların da kendilerine göre canlanma yöntemi vardır. Şimdi ölü at nasıl canlanır detaylı şekilde anlatalım.

Metin 2 Ölü At Canlandırma

Metin 2’de at aç kalmasından dolayı ölür. Bunun için canlandırmayı zindan bitkileriyle yapmaktayız.

1-) Eğer atınız normal at yani 1-10 level arasındaysa o zaman “K.Maymun Zindanı Bitkisi” itemine sahip olmanız gerekmektedir. Bu item ise 2. köydeki Hasun Zindanından (Hasun Dong-Maymun Zindanı Başlangıç) düşmektedir. Bu zindanın sonunda yer alan 30 seviye “Kaya Maymun” slotunu keserek bu bitkiyi düşürebilirsiniz.

Bitkinin görünümü ==>

2-) Eğer atınız zırhlı at yani 11-20 level arasındaki bir at ise o zaman canlandırmak için “N.Maymun Zindanı Bitkisi” gerekmektedir. Bu normal maymun zindanı bitkisi ise Yongbi çölünün sağ alt tarafında yer alan Jungsun Dong (Maymun Zindanı Normal) zindanından düşmektedir. Bu zindandaki 43 level “Yürüyen Maymun” slotundan bu bitkiyi çıkartabilirsiniz.

Bitkinin görünümü ==>

3-) Son olarak eğer atınız asker at yani 21-30 seviye arasındaysa bu sefer canlandırmak için “Z.Maymun Zindanı Bitkisi” itemine ihtiyacınız olacaktır. Bu zor maymun zindanı bitkisi Yongbi çölünün tam ortasında yer alan Sangsun Dong (Maymun Zindanı Uzman) zindanı içerisinde düşmektedir. Bu zindandaki 55 level “Maymun Lordu” slotunu keserseniz bitkiyi düşürebilirsiniz.

Bitkinin görünümü ==>

4-) Ardından bitkileri düşürdükten sonra Seyis‘e gidip at canlandırması yapabilirsiniz. Aşağıda gördüğünüz gibi canlandırma için öncelikle Seyis’e gidin.

Ardından aşağıdaki gibi “Atını canlandır” seçeneğini tıklayın.

Sonrasında atınız otomatikman canlanmış olacaktır.

NOT = Buna ek olarak bazı pvp serverlarda bitki kullanımına gerek kalmadan Seyis‘e giderek de atı canlandırabiliyoruz.

Bu şekilde Metin 2’de ölen atlarınızı canlandırabilirsiniz. Dediğimiz gibi eğer pvp serverlarda oynuyorsanız bitkiye gerek kalmadan seyise giderek at canlandırması yapabilirsiniz. Eğer gerçek tr serverında oynuyorsanız yukarıda anlattığımız gibi bitkilere ihtiyacınız olacaktır.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir