Metin 2 Ticaret Bölgesine Girince Oyundan Atıyor CH1 Hatası Çözümü

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Metin2 oyununda ticaret bölgesine giriş yapınca oyundan atıyor hatasının çözümünü anlatacağız.

Bildiğiniz gibi oyunda son yıllarda yapılan en büyük değişikliklerin başında ticaret bölgesi geliyor. Oyunda artık 1. köyde pazar kurulamıyor. Pazar kurmak için ticaret bölgesine giriş yapmanız gerekiyor. Ticaret bölgesine giriş için mavi bayrakta yer alan “Ticaret yöneticisi” NPC’sine tıklıyoruz. Ardından “Pazara git” butonuna tıklayarak oyunda yer alan Çarşı bölgesine yani ticaret bölgesine girmiş oluyoruz. Fakat bazen oyunda pazar bölgesine giriş yapınca otomatikman oyundan atıyor. Yani girer girmez ekran siyah ekrana dönüşüyor ve otomatikman oyundan atılıyorsunuz. İşte bunun çözümü için kısaca araştırma yaptık. Şimdi sizlere Metin2 çarşı bölgesine giriş yapınca otomatikman oyundan atmasının çözümü nasıl yapılır onu anlatalım.

Metin2 CH1 Pazar Haritasını Açınca Otomatikman Oyundan Atıyor Hatasının Çözümü Nasıl Yapılır?

Arkadaşlar öncelikle eğer CH1’den pazar alanına giriş yapıyorsanız bu durumda oyundan atılma ihtimaliniz daha yüksek olur. Çünkü bildiğiniz gibi artık tüm pazarlar bu bölgede kurulduğu için bu bölge gerçekten çok kalabalık oluyor. Yani herkes pazarını CH1 pazar bölgesinde kurduğundan buraya girince bilgisayar otomatikman kasıyor ve bazı bilgisayarlarda oyundan atıyor. Mesela bizim laptop vardı. Ne zaman CH1 pazar alanına girsek otomatikman oyundan atardı. Fakat sonradan şöyle bir yöntem bulduk. Oyuna başlarken CH1 değil de CH8 CH9 gibi yerlerden başlanınca oyundan atmıyor. Tabii ki pazarları gezmek için CH1’e geçmek isteyeceksiniz. Dediğimiz gibi CH8’den oyuna girince pazar bölgesinde oyundan atmaz. Sonrasında ise yapmamız gereken pazar bölgesinde en köşe yere geçmektir. Köşe bölgelerde çünkü daha az player, oyuncu bulunuyor. Yani köşelerde daha az pazar çarları oluyor. Köşeye geçtikten sonra da CH değiştirerek istediğiniz CH’ye CH1’e giriş yapabilirsiniz. Pazar bölgesinde köşeye geçip CH1’i açtığınızda bu sefer oyundan atılmazsınız. Bu durum genelde dediğimiz gibi kalabalık oyuncu olduğu zaman veriyor. Fakat CH 7- CH 8- CH 9 gibi az oyuncunun yer aldığı sunucudan oyuna girerseniz burada oyundan atılmazsınız. Lagdan dolayı da oyundan atılma olmaz.

Kısacası tekrardan anlatalım; eğer CH1 den giriş yaptığınızda ticaret bölgesine girince anında her seferinde oyundan atılıyorsanız bunun çözümü ilk olarak ch8 veya ch9 gibi yerlerden oyunu açmaktır. Sonrasında ticaret bölgesi alanında en köşe yerlere, pazarın daha az kurulduğu bölgeye geçiş yapmaktır. Sonrasında ise tekrardan CH1’i açtığınızda hata almadığınızı göreceksiniz. Bizde bizzat böyle yaptık ve CH1 pazar bölgesine giriş yapmayı başardık. Ayrıca pazarları rahat gezebilmek için ayarları düşük yapmanızı tavsiye ederiz. Mesela chat bölümünü kapatın, pazar isimlerini kapatın vs. ayarları yapın. Oyun daha az kasar.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir