Metin 2’de At Besleme Nasıl Yapılır?

Merhabalar bu yazımızda sizlere Metin 2 oyununda atlar nasıl ve hangi item ile besleniyor onu anlatacağız.

Metin 2’de 3 çeşit at mevcuttur. Bunlar acemi at, zırhlı at ve asker attır. Bu atlardan acemi ata binmek için karakterinizin en az 25 level olması gerekmektedir. Yani ilk at kullanmak için 25 level olduğunuzda Seyis’e gidip 1 at madalyonu+100 k ile at görevlerine başlarsınız. Ardından 10 tane görevi tamamladıktan sonra yani at 10 seviye olduktan sonra atı zırhlı at seviyesine çıkartabilirsiniz. Zırhlı at görevini yapabilmeniz için karakterinizin en az 35 seviye ve atın 10 seviye olması gerekmektedir. Ardından atınız zırhlı at olur. Son olarak asker at sahibi olmanız için ise atın 20 seviye ve karakterinizin en az 50 level olması gerekmektedir.

Oyunu oynayanlar buraya kadar çoğu şeyi biliyordur zaten. Fakat asıl bilinmesi gereken nokta atın ölmemesi için hangi itemlerle beslenmesi gerektiğidir. Bildiğiniz gibi bu acemi, zırhlı ve asker atlar ölebiliyor. Ölmemeleri için de acemi at için ayrı zırhlı at için ayrı ve asker at için ayrı item mevcut. Şimdi onların isimlerini sizlere yazalım.

Metin 2’de Atın Seviyesine Göre Lazım Olan Gıda İtemleri:

  • Acemi atı (normal at) beslemek için verilmesi gereken item ==> Saman ()
  • Zırhlı atı beslemek için verilmesi gereken item ==> Havuç ()
  • Asker atı beslemek için verilmesi gereken item ==> Kırmızı Ginseng ()

Gördüğünüz gibi arkadaşlar 3 farklı atı beslemek için sırasıyla saman, havuç ve kırmızı ginseng gıda itemlerini kullanmamız gerekmektedir. Öncelikle atınız hangi levele giriyorsa ona göre bu itemlerden edinmeye çalışın. Genelde slotlardan düşüyor veya ucuz fiyatlardan pazarda alabilirsiniz.

İtem envanterde bulunduktan sonra atı beslemek için öncelikle ata tıklıyoruz. Ardından en üstte “Besle” butonu çıkacak ona basıyoruz.

Böylelikle atımızı beslemiş oluyoruz. Ne kadar çok gıda yedirirsek at o kadar doyar. Atın ölmemesi için ara sıra beslemek gerekmektedir. Yoksa atı ölür. Canlandırmak için maymun zindan bitkileri gerekmektedir. O da çok uğraş olacağından en iyisi atı ara sıra beslemek gerekmektedir diyebiliriz.

  • Dediğimiz gibi düşük seviyedeki (1-10 level) atlar Saman ile beslenir.
  • Orta seviyedeki (10-20 level) atlar Havuç ile beslenir.
  • Yüksek seviyedeki (20-30 level) atlar ise Kırmızı Ginseng ile beslenir.

Umarız yararlı olur. Herkese iyi eğlenceler iyi oyunlar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir