Metin 2’de İtemlere 6. ve 7. Efsun (Bonus) Nasıl Eklenir?

Merhabalar bu yazımızda sizlere Metin 2’de itemlere 6. ve 7. efsunlar nasıl basılır onu anlatacağız.

Metin 2’de yapılan yeniliklerden birisi de itemlere 6. ve 7. efsun eklemektir. Bildiğiniz gibi normalde itemlere maksimum 5 efsun ekleniyor. Fakat yapılan güncellemeye göre artık 6. ve 7. efsunlar da eklenebiliyor. Tabii ki biraz meşakkatlidir diyebiliriz. 6. ve 7. efsunları eklemek için gri, yeşil, mor vb. gibi parçalara ihtiyaç vardır. Ayrıca yanında 1-2 farklı item daha istiyor. Şimdi maddeler halinde 6. ve 7. bonuslar nasıl eklenir sırasıyla onu anlatalım.

Metin 2’de 6. ve 7. Efsun Nasıl Eklenir?

1-) Öncelikle arkadaşlar 6. ve 7. efsunlar için bazı itemler gerekiyor. Şimdi bunların isimlerini ve hangi itemlere eklenir onların level aralıklarını yazalım.

6. ve 7. Efsun (Bonusu) Eklemek İçin Gerekli Malzemeler:

 • Gri parça ==> 0-29 level arası itemler için gerekli malzemedir.
 • Beyaz parça ==> 31-39 level arası itemler için gerekli malzemedir.
 • Yeşil parça ==> 40-49 level arası itemler için gerekli malzemedir.
 • Sarı parça ==> 50-59 level arası itemler için gerekli malzemedir.
 • Mavi parça ==> 60-74 level arası itemler için gerekli malzemedir.
 • Mor parça ==> 76-89 level arası itemler için gerekli malzemedir.
 • Kırmızı parça ==> 90-104 level arası itemler için gerekli malzemedir.
 • Gökkuşağı parçası ==> 106-120 level arası itemler için gerekli malzemedir.
 • Gri parlak parça ==> Sadece 30 level itemler için gerekli malzemedir. Örneğin dolunay kılıcı gibi.
 • Yeşil parlak parça ==> Sadece 75 level itemler için gerekli malzemedir. Örneğin zehir kılıcı gibi.
 • Sarı parlak parça ==> Sadece 105 level itemler için gerekli malzemedir. Örneğin zodyak kılıç gibi.

Bu parçalarla itemlere 6. ve 7. efsun ekleyebiliyorsunuz. Şimdi anlatıma devam edelim.

2-) Hangi iteme efsun basacaksanız onun parçasına sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca 6. ve 7. efsun basmak için itemin 5 efsunlu olması gerekmektedir. Yoksa altıncı ve yedinci efsun basılmaz. İteme ve malzemelere sahip olduktan sonra “Seon-Hae” NPC’sine gidiyoruz. 3 bayrakta da bu npc mevcuttur. Bu NPC’ye 1. köyden ulaşabilirsiniz.

3-) Seon-Hae’ye gittikten sonra üzerine tıklıyoruz ve açılan seçeneklerden “6. ve 7. bonusu ekle” seçeneğine tıklıyoruz.

4-) Sonrasında aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır. Burada sol tarafa 5 efsunlu itemimizi koyuyoruz. Mesela biz 5 efsunlu siyah yuvarlak kalkan itemini koyduk. Ardından itemin leveli hangi parçaya denk geliyorsa o parçayı sağ tarafa koyuyoruz. Örneğin siyah yuvarlak kalkan 41 level olduğu için yeşil parça koymamız gerekecek. Parçadan ne kadar fazla koyarsak efsunun geçme olasılığı o kadar artar. Çünkü %100 kesin olarak bonus eklenecek diye bir şey yoktur. Patlama ihtimali de vardır. Sonrasında “Bonus ekle” butonuna basıyoruz ve böylelikle 6. ve 7. bonusun eklenmesi için son işlemimizi yapmış oluyoruz.

5-) Bitti mi tabii ki hayır. Bonus ekle butonuna bastıktan sonra 5 efsunlu item bu NPC’de 24 saat boyunca kalacaktır. 24 saatin sonunda gelip iteminizi alabilirsiniz. İtem kesinlikle yok olmaz yani yanmaz. Fakat 6. veya 7. efsun kesin eklenecek diye bir şey söz konusu değildir. Yani 24 saatin sonunda belki 6. efsun geçer belki geçmez. Eğer işlem başarısız olursa itemin normal 5 efsunu değişmeyecektir yani itemi koyduğunuz gibi geri alırsınız. Bu arada koyulan her parça %2 başarı veriyor. Yani %100 6. ve 7. efsun istiyorsanız bu npc’ye 50 parça vermeniz gerekiyor. 50*2=100 olduğu için bu şekilde %100 bonus geçmiş olur.

6-) Böylelikle bu gri, sarı, yeşil vb. parçalar sayesinde itemlere 6. ve 7. bonus ekleyebilirsiniz. Bu parçaları pazardan uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Fiyatları o kadar fazla değildir çünkü kesin basma oranı olmadığı için tane başı fiyatı uygundur diyebiliriz.

Umarız yararlı olur. Herkese keyifli oyunlar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir