Metin2 CheatBlocker Error Code 26103 Hatasının Çözümü Nasıl Yapılır?

Merhabalar bu yazımızda sizlere Metin2’de Cheat blocker error code 26103 hatasının çözümü nasıl yapılır onu anlatacağız.

Metin2’yi Gameforge üzerinden açarken bazen oyun hata verebiliyor. Hatta uzun bir süre Metin2’ye girmeyen bilgisayarların sonradan oyuna giriş yapınca hata alma olasılığı daha fazla oluyor. Çünkü oyun haftada bir veya ayda 2-3 kere güncellendiği için uzun bir süre Gameforge’a girmezseniz bazı hatalar alabilirsiniz. Bu hatalardan birisi de cheatblocker error code 26103 hatasıdır. Şimdi sizlere bu hatanın ekran görüntüsünü ve hatanın çözümü nasıl yapılır onu kısaca anlatalım.

Cheat Blocker Error Code Hatası Çözümü Nasıl Yapılır?

Metin2 Gameforge üzerinden oyuna girerken aşağıdaki gibi “CheatBlocker Error Code : 26103” hatası verebiliyor. Bu hata genelde uzun bir süre oyuna girmeyen bilgisayarlar tarafından verilebiliyor. Hatanın 2 farklı çözüm yöntemi vardır diyebiliriz. İlk olarak Gameforge üzerinden “Onar” yapmak. Diğeri ise virüs korumayı kapatmaktır.

Hatanın çözümü için ilk olarak Gameforge üzerinden aşağıda gördüğünüz gibi Oyna butonunun sağındaki ok işaretine basıyoruz ve altta açılan seçeneklerden “Onar” kısmına basıyoruz. Bu şekilde hatayı çözebiliriz. Çünkü bizde de aynısı oldu ve “onar” yaptıktan sonra oyuna girebilmiştik.

Dediğimiz gibi yukarıda gördüğünüz yerden oyunu “Onar” yaparsanız hata çözülür. Fakat bu şekilde yapınca eğer yine aynı hatayı alırsanız 2. yöntem olarak virüs korumayı pasif hale getirip oyuna giriş yapmayı öyle deneyin. Yani Windows güvenlik duvarını kapatıp oyuna giriş yaparsanız aynı şekilde hata almayabilirsiniz. Fakat biz onar yaptığımızda hatayı çözdüğümüz için diğer yöntemi hiç denemedik. Dediğimiz gibi oyunu onar yaparsanız büyük ihtimalle cheatblocker error code hatasını çözmüş olursunuz. Kısacası onar yapınca hata düzeliyor ve oyun açılıyor. İyi oyunlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir