Metin2 Çözünürlük Ayarı Nasıl Yapılır? (Metin2 Grafik Ayarları)

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Metin2’de çözünürlük ayarları nasıl ve nereden yapılır kısaca onu anlatacağız.

Metin2’de oyunu tam ekran veya pencere modunda oynamak isterseniz çözünürlük ayarlarını değiştirmeniz gerekiyor. Normalde Metin2 dosyasından config.exe ‘yi açtığınızda çözünürlük ayarlarını değiştirebilirsiniz. Ama daha kısa bir yöntemi de mevcut. Bildiğiniz gibi Metin2 TR artık Gameforge Client üzerinden açılıyor. Haliyle çözünürlük ayarlarını da buradan değiştirmek mümkün. Şimdi sizlere kısaca metin2 grafik ayarları nasıl yapılır, nereden değiştirilir onu gösterelim.

Metin2’de Grafik Ayarları (Çözünürlük Ayarları) Nasıl Yapılır, Nereden Değişir?

1-) Öncelikle Gameforge Client üzerinden Metin2’ye giriyoruz. Ardından Oyna butonunun hemen sağındaki aşağı ok butonuna tıklıyoruz.

2-) Ardından açılan bölümlerden “config” kısmına giriyoruz.

3-) Sonrasında karşımıza aşağıdaki gibi küçük bir pencere açılacak. İşte buradan Metin 2 grafik ayarlarını yapabilirsiniz. En üst taraftan çözünürlük ayarlarını değiştirebilir veya sağ üst taraftan oyunu tam ekran mı yoksa pencere modunda mı çalıştırmak istiyorsunuz ayarlayabilirsiniz. Ayarlama yaptıktan sonra “OK” butonuna basıyoruz. Böylelikle çözünürlük ayarlarını değiştirmiş oluyoruz. Eğer bu ayarı yaptığınızda oyun açıksa oyundan çıkıp tekrar giriş yapmanız gerekiyor. Çıkıp girince ayarlar değişmiş olur.

4-) Ek olarak congif bölümüne oyunun bulunduğu dosyalardan da ulaşabilirsiniz. Program Files’da bulunan metin2 klasörünü açarsanız ana dizinde config.exe görürsünüz. İşte bunu açında da aynı yukarıdaki ekran karşınıza çıkar. Buradan da çözünürlüğü değiştirebilirsiniz. Ama üstte anlattığımız yöntemle daha hızlı değişiklik yapabiliyorsunuz.

Bu şekilde oyunda grafik ayarlarını değiştirebilirsiniz. Herkese iyi oyunlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir