Metin2 Dolunay Kılıcı Nereden Düşer? Dolu Hangi Slotlardan Çıkar?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Metin2’nin en değerli itemlerinden birisi olan Dolunay Kılıcı’nın nereden ve hangi canavarlardan düştüğünü anlatacağız.

Dolunay Kılıcı, Metin2’deki en değerli itemlerin başında geliyor. Çünkü ortalama zarar ve beceri hasarı özellikleri verdiği için 30 level olan bu Dolunay Kılıcı oldukça değerli diyebiliriz. Birde hem savaşçı hem ninja hem de suraların takabiliyor olması silaha +1 özellik katmaktadır. Dolunay Kılıcı’nın kısa yazılışı “Dolu” şeklindedir. Yani oyunda chat kısmında “+9 dolu satılır” “+9 ful efsunlu dolu alınır” vb. ilanlar görebilirsiniz. Oyunda dolunay kılıcı birçok slottan çıkabiliyor. Genelde +0 düşük ortalamalı dolunaylar 1m civarında satılıyor. Fakat eğer 40 üzeri ortalamalı dolu düşürürseniz bunun fiyatı oldukça katlanır diyebiliriz. Şimdi sizlere M2’de dolunay nereden çıkar? Dolunay hangi slotlardan düşer? onu anlatalım.

41 ortalamalı +9 dolunay
41 ortalamalı +9 dolunay

Yazımıza geçmeden önce örnek bir dolunay kılıcı itemi gösterelim. Yukarıdan +9 41 ortalamalı dolunaya bakabilirsiniz.

Başlıklar

Metin2 Dolunay Kılıcı Nereden Düşer?

Oyunda Dolunay Kılıcı birçok slottan düşmektedir. Dolunay kılıcı genellikle Mavi, Sarı ve Kırmızı bayrakların 2. köylerinde çıkmaktadır. Buna ek olarak Seungryong vadisinde ve İmha bölgelerinde de Dolunay kılıcı çıkabilmektedir. Hatta en çok vadide çıkıyor diyebiliriz. Çünkü Vahşi okçu, Vahşi uzman gibi slotlar vadide daha çok çıkmaktadır. Haliyle dolunay da buralarda daha sıklıkla düşebiliyor.

Dolunay Kılıcı’nın Düştüğü Slotlar:

 • Vahşi Deli
 • Lanetli Alfa Mavi Kurt
 • Vahşi Okçu
 • Vahşi Uzman
 • Vahşi Yüzbaşı
 • Vahşi Asker
 • Yabani Okçu
 • Yabani General
 • Güçlü Yabani Okçu

Metin2’nin resmi sitesinde yer alan bilgilere göre Dolunay Kılıcı yukarıdaki canavarlardan ve slotlardan çıkmaktadır. Bu slotlardan en popüler olanı ise Vahşi Uzman ve Vahşi Okçu’dur. Gerçekten de oyunda en çok bu 2 slottan dolunay düşüyor diyebiliriz. Şimdi bu canavarların oyunda hangi bölgede çıktıklarını da sizlere paylaşalım.

 • Vahşi Deli = 2. köylerde + Seungryong vadisinde çıkmaktadır.
 • Lanetli Alfa Mavi Kurt = İmha bölgesinde + Yılan vadisinde çıkmaktadır.
 • Vahşi Okçu = Tüm 2. köylerde + Seungryong vadisinde çıkmaktadır. (Aslında vahşi okçu Metin2’nin resmi sitesine göre vadide çıkmıyor fakat vadide birkaç kere görmüştüm.)
 • Vahşi Uzman = Tüm 2. köylerde + Seungryong vadisinde çıkmaktadır.
 • Vahşi Yüzbaşı = Sadece Mavi, Sarı ve Kırmızı bayrakların 2. köylerinde çıkmaktadır. Kesilmesi zordur.
 • Vahşi Asker = 2. köylerde + Seungryong vadisinde çıkmaktadır.
 • Yabani Okçu = Tüm 2. köylerde çıkmaktadır.
 • Yabani General = Tüm 2. köylerde çıkmaktadır.
 • Güçlü Yabani Okçu = Tüm 2. köylerde çıkmaktadır.

Dolunay kılıcının çıktığı slotların yerleri bu şekildedir. Şimdi 1-2 örnek harita üzerinden gösterelim.

Yukarıdaki haritada gördüğünüz gibi Mavi bayrak 2. köyün orta alanlarında Vahşi Uzman çıkabiliyor. Hızlı bir şekilde dolunay düşürmek için sürekli CH değişikliği yaparak bu bölgede vahşi uzman arayabilirsiniz. Aynı şekilde Mavi bayrak 2. köyde yani Bakra bölgesinde yukarıdaki gibi kırmızı alanda vahşi uzman çıkabiliyor. Vahşi uzmanları keserek dolunay kılıcı çıkartabilirsiniz.

Mesela aynı yerin hemen alt tarafında yine vahşi uzman bulduk. Yukarıdaki görselde gördüğünüz gibi burada da vahşi uzman çıkıyor. Tabii ki Dolunay Kılıcı sadece Vahşi Uzman’dan değil, vahşi okçu, vahşi deli, vahşi yüzbaşı vb. gibi başında vahşi bulunan bazı slotlardan da çıkmaktadır. Ayrıca fazla kişi bilmese de dolunay kılıcı imha bölgesinde de düşebiliyor. İmha bölgesinde “Lanetli Alfa Mavi Kurt” keserek dolunay düşürebilirsiniz.

Kısacası oyunda dolunay kılıcı bu slotlardan düşmektedir. Dolunay kılıcı yer olarak ise 2. köy ve vadide çıkmaktadır. Mesela vahşi okçu vadinin giriş kısmında çıkabiliyor. Daha doğrusu mavi bayrak için vadinin giriş bölümünde vahşi okçu çıkabiliyor. Bunu keserek dolunay çıkartabilirsiniz. Vahşi uzman hem 2. köylerde hem de vadide çıkmaktadır. Bol dolu düşürmeler dileriz.

Metin2 Dolunay Kılıcı Kaç M Ediyor?

Oyunda dolunay kılıcı fiyatları serverdan servera değişkenlik göstermektedir. Ama genel olarak +0 ortalaması düşük bir dolunay 1m civarlarında satılıyor. +9 düz bir dolunay ise genelde 30-40 m arasında satılıyor. Yani efsunsuz sadece +9 olanları bu şekilde diyebiliriz. Ama eğer yüksek ortalamalı bir dolunay ise o zaman fiyatları da artmaktadır. Mesela +9 5 efsunlu ve 30 üzeri ortalamalı bir dolunay kılıcı minimum 1 won yani 100 m etmektedir. +9 ful efsunlu 40 üzeri ortalamalı dolunay kılıcı ise minimum 4-5 won arasında eder diye düşünüyoruz. Dediğimiz gibi bu sunucudan sunucuya değişiyor. Ama ortalama fiyatları böyledir. Eğer 50 ortalamalı bir dolunayınız varsa bunun değeri en az 15-20 won eder. Hatta daha fazla bile edebilir çünkü Metin2 Tr gerçek sunucularında 50 ortalamalı bir dolunay bulmak gerçekten zordur. Eğer sağlam dolusu olan varsa yoruma bekleriz 🙂

Metin2 Dolunay Kılıcı Neden Değerlidir?

Dolunay kılıcı ortalama zarar ve beceri hasarı özellikleri sağladığı için değerlidir. Ortalama zarar özelliği saldırı gücünü arttırıyor. Özellikle 40 ortalama ve üzeri dolunaylar gerçekten çok hasar verebiliyor. Haliyle yüksek ortlu dolular çok pahalıdır diyebiliriz. Ayrıca 30 level olması da değerli olmasının bir diğer nedenidir. Çünkü leveli çok yüksek değil yani düşük levelli karakterler de dolunay kılıcı takabiliyor. Ayrıca 3 farklı karakterin de kullanabildiği bir silahtır. Çünkü dolunay kılıcını hem savaşçı hem sura hem de ninjalar takabiliyor. Oyunda aslında sadece savaşçılar kullanıyor gibi algı var. Fakat diğer 2 karakter de doluyu takabiliyor. İşte bu nedenlerden dolayı dolunay kılıcı oldukça değerlidir diyebiliriz. En önemlisi ise tabii ki ortalama zarardan dolayı diyebiliriz.

Dolunay kılıcı görünümüne yukarıdan bakabilirsiniz.

Dolunay Kılıcı’na Artı + Basarken Ne İstiyor, Kaç K Para İstiyor?

Dolunay kılıcına + basarken sadece yang yani para istemektedir. Bunun dışında + basma itemleri istemiyor. Yani Dolunay kılıcına artı basmak için ork dişi, dtp, shiriken, ayı safrası vb. herhangi bir artı basma itemine gerek yoktur. Sadece yangınızın olması yeterlidir. Dolu’ya + basarken istediği yang miktarları aşağıdaki gibidir:

 • Dolunay kılıcına +1 basarken = 3k yang istiyor.
 • Dolunay kılıcına +2 basarken = 6k yang istiyor.
 • Dolunay kılıcına +3 basarken = 12k yang istiyor.
 • Dolunay kılıcına +4 basarken = 25k yang istiyor.
 • Dolunay kılıcına +5 basarken = 40k yang istiyor.
 • Dolunay kılıcına +6 basarken = 60k yang istiyor.
 • Dolunay kılıcına +7 basarken = 90k yang istiyor.
 • Dolunay kılıcına +8 basarken = 120k yang istiyor.
 • Dolunay kılıcına +9 basarken = 150k yang istiyor.

Buna göre +0 bir dolunaya tek seferde +9 basmak için toplamda 506 k paranızın olması gerekiyor.

Eğer yüksek ortalamalı bir dolunuz varsa ve +9 basmak istiyorsanız kesinlikle Kutsama Kağıdı ile basmanızı tavsiye ederiz. Çünkü kutsama ile item yansa bile -1 geri düşer. Yani item kaybolmaz ve +0’a da inmez. Eğer +8 dolunuz varsa kutsama ile bassanız yaksa bile +7 ‘ye iner. Bol + basmalar bol dolunay düşürmeler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir