Metin2 EXP Bağışlama Nasıl ve Nereden Yapılır? (Loncaya Exp Bağışlamak)

Herkese iyi günler değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Metin2’de Lonca’ya (Klana) EXP bağışlama nasıl yapılır, nereden yapılır onu anlatacağız.

Metin2’de eğer çarınızın levelini düşük tutmak istiyorsanız loncaya exp bağışlayarak level atlamanın önüne geçebilirsiniz. Mesela 32 levelsiniz diyelim. Haliyle level atlamak istemiyorsunuz ve sabit levelinizde kalmak istiyorsunuz. O zaman yapmanız gereken ilk şey bir klana girmektir. Klana girdiğinizde ücretsiz olarak exp bağışlayarak expinizin düşmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle hiç level atlamadan sabit seviyenizde kalmış olursunuz.

Bu yöntem özellikle sürekli metin keserek BK veya taş düşürmek isteyen oyuncular tarafından çok yapılıyor. Yani böylelikle oyuncular hava bk, öfke bk, +4 taşlar vb. itemler düşürmek için levellerini düşük tutuyor ve sürekli metin kesiyor. Çünkü düşük levelde hem daha çok metin çıkıyor hem de içinden item düşme olasılığı daha fazladır. Sizlere tavsiyemiz seviyenizi maksimum 30-32 level aralığında tutun. Çünkü böyle yaptığınızda 2. köyde çıkan tüm metinleri kesebilir ve içinden eşyalar çıkartabilirsiniz. Yani siz 32 level olduğunuda 25’lik metinden, 30’luk metinden ve 35’lik metinden hepsinden item düşebilecek. Ama siz 38-40 level olursanız 25 lik metinden bişey düşmez. İşte bu yüzden tam orta seviyeyi ayarlayıp (ki bu da bize göre 30-32 level arasıdır) öyle metinleri kesmektir. Böylelikle çok sayıda bk ve taş çıkartabilirsiniz. Güzel miktarlara satarak ticaret yapabilirsiniz. Şimdi EXP bağışlama nasıl yapılır kısaca onu anlatalım.

Metin2’de Loncaya EXP Bağışlama Nasıl Yapılır?

1-) Öncelikle arkadaşlar exp bağışlamak için bir loncaya yani klana girmeniz gerekiyor. Eğer loncada değilseniz oyunun chat kısmından “Klan aranır” “Loncaya alacak var mı” “Exp bağışı için klan aranıyor” vb. tarzda cümleler yazın. Ardından size pm gelir zaten. Böylelikle bir klana girmiş olursunuz.

Bir klana yani loncaya girdikten sonra sağ alttaki “Arkadaşlar > Lonca Penceresini Aç” butonlarına basıyoruz.

2-) Ardından lonca penceresi üzerinde aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi Lonca seviyesi kısmının yanında “EXP bağışla” butonu çıkacak. Oraya tıklıyoruz.

3-) Sonrasında burada kaç exp bağışlamak istiyorsak onu yazıyoruz. Eğer tüm kutulardaki expinizi bağışlamak istiyorsanız buraya “100000000” yazın. Yani 1’den sonraki 0’lara sonuna kadar basın. Merak etmeyin bu işlemde sadece kendi seviyenizdeki exp kutusunu sıfırlamış olursunuz. Örnek verecek olursak diyelim ki 32 levelsiniz ve exp barınız %70 dolu. Haliyle siz burada tüm expinizi bağışlarsanız yani rakam bölümünü sonuna kadar doldurursanız %70’lik kutunuz sıfırlanmış olur, leveliniz düşmez. Leveliniz yine sabit kalır yani 32’de kalmış olur. Bu yüzden korkmaya gerek yok, eğer tamamını bağışlamak istiyorsanız sayıyı büyük yazın sonuna kadar sıfıra basın. Ardından “Tamam” butonuna basıyoruz.

4-) Böylelikle tüm expinizi loncaya bağışlamış olursunuz. Bu şekilde üyesi olduğunuz lonca seviye atlayabilir. Siz de levelinizi sabit tutmuş olursunuz. Bu arada exp bağışlamada level düşme yok diye biliyoruz. Yani 32 levelseniz istediğiniz kadar exp bağışlayın yine 32 ‘de kalırsınız 31’e düşmezsiniz. Sanırız oyun buna izin vermiyor. Zaten tekrar exp bağışlama butonuna basarsanız “Yeterli tecrübe puanı yok” uyarısı verir.

5-) Bağışladığınız exp miktarı da chat kısmında yukarıdaki görselde gördüğünüz gibi yazmış olur. Buradan da takip edebilirsiniz.

6-) Son olarak dediğimiz gibi eğer exp barındaki tüm expleri bağışladıysanız daha fazla exp bağışlayamazsınız. Yani level düşme olmuyor. Daha fazla exp bağışladığınızda oyun “Yeterli tecrübe puanı yok” uyarısı verir. Dediğimiz gibi level düşme olmuyor. Mesela 45 levelseniz o leveldeki exp barınızın tamamını bağışlayabilirsiniz. 44 levele düşemezsiniz.

Bu şekilde exp bağışlayabilir ve levelinizi sabit tutabilirsiniz. İyi oyunlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir