Metin2 İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması Nasıl Etkinleştirilir?

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Metin2’de iki faktörlü kimlik doğrulaması nasıl yapılır, nasıl etkinleştirilir onu anlatacağız.

Metin2 birden fazla hesap açarken aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi oyun “Bu sunucuya erişmek için iki faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştir.” hatası vermektedir. Yani oyunda birden fazla hesap (çar) açabilmek için 2 faktörlü kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir.

Şimdi sizlere görseller eşliğinde Metin2’de iki faktörlü kimlik doğrulaması nasıl yapılır ve bu sayede birden fazla hesap nasıl açılır onu anlatalım. 2 faktörlü kimlik doğrulaması yaptıktan sonra oyuna girerken giriş ekranında “Bu sunucuya erişmek için iki faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştir.” hatası almazsınız, yani oyunu sınırsız şekilde açabilirsiniz. Şimdi kısaca anlatıma geçelim.

Metin2 İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması Nasıl Yapılır?

1-) Metin 2’de iki faktörlü kimlik doğrulaması yapmak için ilk olarak telefonumuza “Gameforce Authenticator” uygulamasını yüklüyoruz. Ardından Gameforge uygulamasını açıyoruz. Sonrasında uygulamanın sağ alt tarafındaki + işaretine basıyoruz ve “QR kodunu tara” butonuna tıklıyoruz.

2-) Sonrasında bilgisayarımızda açık olan Gameforce uygulamasına giriyoruz ve sağ üst taraftaki hesap kısmına tıklıyoruz. Buradan “Ayarlar” bölümünü açıyoruz aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi.

3-) Sonrasında sol menüden “Genel” kısmına giriyoruz ve burada iki faktörlü kimlik doğrulaması bölümü açılacak. İşte bu ekranda “QR kodu oluştur” butonu yer alıyor. Ona tıklıyoruz. Sonrasında telefonumuzu bilgisayara yaklaştırarak QR kodunu telefon kamerasına okutuyoruz. Dediğimiz gibi ilk olarak cep telefonuna Gameforce Authenticator uygulamasını indirip açın. Ardından bu işlemi uygulayın.

4-) Kısacası bilgisayarımızda açık olan Gameforge uygulamasından “QR kodu oluştur” butonuna tıklıyoruz ve telefonumuzu bilgisayara yaklaştırarak QR kodunu telefon kamerasına okutuyoruz. Sonrasında cep telefonumuzdaki Gameforge uygulamasında bir kod belirecek. Bunu bilgisayardaki Gameforge uygulamasına yazıyoruz ve böylelikle 2 faktörlü kimlik doğrulamasını aktif etmiş oluyoruz.

5-) Bu şekilde Metin2’de birden fazla hesap açabilir ve aynı anda çoklu hesapta oyun oynayabilirsiniz. Bu şekilde 2 faktörlü doğrulama yapılabiliyor.

Metin2 “Bu sunucuya erişmek için iki faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştir” Hatası Çözümü Nasıl Yapılır?

Metin2’de 2. bir hesap açıp servera giriş yaparken “Bu sunucuya erişmek için iki faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştir.” bu hatayı alabiliyoruz. İşte bu hatanın çözümü için dediğimiz gibi 2 faktörlü kimlik doğrulaması yapmanız gerekiyor. Yani yukarıda anlattığımız gibi 2 faktörlü doğrulama yaparsanız 1 bilgisayardan birden fazla Metin2 oyunu açabilir ve oynayabilirsiniz.

İyi oyunlar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir