Metin2 Klavye Kısayol Tuşları Nereden Değiştirilir?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Metin2’de klavye kısayol tuşları nasıl ve nereden değişir onu anlatacağız.

Her oyunda olduğu gibi Metin2’nin de kendisine özel klavye kısayol tuşları bulunmaktadır. Örneğin TAB tuşunun hemen üstündeki “é” tuşuna basarsanız yerden hızlı şekilde item toplayabilirsiniz. CTRL+G yaparsanız bineğe hızlı şekilde binip inebilirsiniz. Bu tarz kısayol tuşları mevcuttur. İşte bunları dilerseniz değiştirebilirsiniz. Yani farklı kombinasyonlu kendinize özel kısayol tuşları yapabilirsiniz. Şimdi sizlere Metin2’de klavye kısayol tuş yerleri nasıl değiştirilir resimler eşliğinde onu gösterelim.

Metin2 Klavye Kısayol Tuşları Nasıl ve Nereden Değişir?

1-) Metin 2’de Klavye kısayol tuşlarının yerlerini değiştirmek için öncelikle ESC’ye basıyoruz ve ardından “Oyun Seçenekleri” kısmına giriyoruz.

2-) Buradan alt taraftaki “Klavye” seçeneğinin yanındaki “” butonuna basıyoruz.

3-) Böylelikle oyun içerisindeki tüm klavye kısayol bilgileri burada karşımıza çıkacak. Buradan istediğiniz yerleri değiştirebilirsiniz. Üzerine 1 kere tıklayıp klavyeden istediğiniz tuşu atayabilirsiniz. Ardından kaydet butonuna basarak ayarlarınızı kaydedebilirsiniz.

4-) Böylelikle yeni kısayol tuşları atayabilir veya var olanları değiştirebilirsiniz.

Bu şekilde oyun içerisinde kısayol tuşlarını dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Keyifli oyunlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir