Strateji Savaş Oyunu Hangisi? 2. Dünya Savaşı Strateji Oyununun İsmi Ne?

En sevilen oyunların başında strateji savaş oyunları geliyor. Özellikle 1. Dünya Savaşı veya 2. Dünya Savaşı’nı konu edinen strateji savaş oyunları çok ilgiyle oynanıyor. İşte bu yazımızda sizlere bu oyunlardan birisini tanıtacağız. Daha doğrusu bu yazımızda sizlere sosyal medyada karşımıza çıkan en popüler strateji savaş oyununun ismini ve detaylarını sizlere aktarmak istedik. Şimdiden keyifli oynamalar dileriz.

2. Dünya Savaşı Konulu Strateji Savaş Oyunu Hangisi, İsmi Nedir?

Dünya genelinde birçok strateji savaş oyunu bulunmaktadır. En merak edileni ise 2. Dünya Savaşı odaklı oyunlardır. 2. Dünya Savaşı konulu en beğenilen ve en popüler strateji savaş oyununun ismi “Hearts of Iron IV” olarak geçmektedir. Oyunun adı kısaca “HoI 4” olarak geçmektedir. Bu oyun 2. Dünya Savaşı zamanını konu edindiği için birçok kişi tarafından beğeniyle oynanıyor. Çünkü oyunda Osmanlı Devleti veya Türkiye de olabiliyorsunuz. Bundan dolayı özellikle ülkemizde çoğu kişi tarafından severek oynanan strateji oyunlarının başında gelmektedir.

  • II. Dünya Savaşı Strateji Oyunu İsmi ==> Hearts of Iron IV

İllaki sosyal medyada görmüştürsünüz. Avrupa kıtasından, Türkiye topraklarından ekran görüntüsü alınmış bir oyunun ismini merak etmiş olabilirsiniz. İşte bu oyunun adı “Hearts of Iron IV” ‘tür. Bu oyun bir strateji oyunudur. Yani sadece mouse kullanarak bu oyunu kolaylıkla oynayabilirsiniz. Bu oyun HoI serisinin son oyunudur ve en popüler olanıdır. Oyun o kadar popüler ki oyun içerisinden ekran görüntüleri sosyal medyada bazen trendlere girebiliyor. Oyunu Steam üzerinden uygun fiyata satın alabilir ve bilgisayarınıza kurarak oynayabilirsiniz.

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir