Metin2 Lonca Resmi Yükleme Nasıl Yapılır? (Lonca İçin Özel Resim Oluşturmak)

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Metin2’de lonca resmi yüklemesi nereden ve nasıl yapılır onu anlatacağız.

Metin2’de Lonca’nız eğer 3 seviye ve üzerindeyse lonca isminizin yanına özel bir resim ekleyebiliyorsunuz. Normalde Metin2’nin kendi veri tabanında bulunan lonca resimleri, lonca simgeleri oyun içerisinde mevcut. Fakat siz kendiniz bilgisayar üzerinden özel lonca görseli hazırlayabilirsiniz. Şimdi sizlere bilgisayardan Metin2 için özel lonca resmi nasıl oluşturulur ve nasıl yüklenir görseller eşliğinde onu anlatalım.

Metin2 Lonca İçin Özel Resim Hazırlama ve Yükleme Nasıl Yapılır?

1-) Metin2’de loncalar için bilgisayardan özel resimler hazırlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle lonca resmi yapacağımız görseli “Paint” ile açıyoruz. Ardından paintten üst menüden “Yeniden boyutlandır” kısmına basıyoruz. Sonrasında piksel kısmına gelip yatay 16 ve dikey 12 olarak seçiyoruz. Daha doğrusu yatay kısma “16” ve dikey kısma “12” yazıyoruz. (en boy oranını koru tikini kaldırmayı unutmayın) Sonrasında resmimizi .jpg olarak bilgisayarımıza kaydediyoruz.

2-) Ardından kaydettiğimiz görseli Metin2’nin yüklü olduğu dosyalardan “upload” klasörünün içerisine ekliyoruz. Yani “Bu Bilgisayar” dosyasının içerisinde Metin2’nin yüklü olduğu klasörlerden upload olanına ayarladığımız bu 16*12 lik jpg resmini ekliyoruz.

3-) Aşağıda gördüğünüz gibi lonca resminizi bu dosya içerisine kopyala yapıştır yapın. İşlem bu kadar. Şimdi oyunda lonca penceresini açtığımız zaman artık bu hazırladığımız görseli görebileceğiz. Aşağıda gördüğünüz gibi upload dosyasının uzantısı yani adresi “Bu bilgisayar > Yerel Disk C > metin2 > tr-TR > upload” şeklinde olacaktır. Yani hazırladığınız resmi buranın içerisine atmanız gerekiyor.

4-) Şimdi oyunda lonca penceresini açıyoruz. Ardından lonca imzası yazan kısmın altındaki simgeye basıyoruz. Sonrasında sağ tarafta lonca resimleri penceresi açılacak. Buradan en alta inerseniz yüklediğiniz resmi görmüş olursunuz. Ardından “Tamam” butonuna basıyoruz. Böylelikle özel lonca resmimizi ayarlamış oluruz.

Bu şekilde özel lonca resmi oluşturabilir ve sisteme upload edebilirsiniz. Herkese iyi oyunlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir