Metin2’de Klavyeden Yakınlaştırma ve Uzaklaştırma Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Metin 2’de klavyeden yakınlaştırma ve uzaklaştırma nasıl yapılır onu anlatacağız.

Metin2 oynarken oyuncular yerden item alacağı zaman itemleri daha yakından görmek isteyebiliyor. Bu durumda karakteri yakınlaştırma ve uzaklaştırma yaparlar. Normalde oyunda yakınlaştırma-uzaklaştırma mouse ile yapılabiliyor. Yani mouse’ın ortasındaki tekerlek ile oyun için uzaklaştırma ve yakınlaştırma yapabilirsiniz. Ama bunun klavyeden kısayolu da bulunuyor. Şimdi sizler için kısaca oyunda klavyeden yakınlaştırma ve uzaklaştırma nasıl yaparız onu anlatalım.

Metin2 Yakınlaştırma-Uzaklaştırma Kısayol Tuşları Nedir?

  • Metin2 yakınlaştırma klavye tuşu ==> r
  • Metin2 uzaklaştırma klavye tuşu ==> f

Metin2’de klavyeden yakınlaştırma yapmak için “R” harfine basabilirsiniz. Aynı şekilde klavyeden uzaklaştırma yapmak için de “F” harfine basabilirsiniz. Dediğimiz gibi bu işlemleri mouse tekerleği ile de yapabiliyorsunuz lakin daha hızlı yapmak için r ve f harflerine basabilirsiniz. Özellikle metin taşı kestikten sonra bu yöntem oldukça işe yarıyor. Çünkü çıkan itemleri en net şekilde görüp işinize yarayanları bu yöntemle hızlı şekilde envanterinize alabilirsiniz.

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir