Microsoft Word’de Tablo Nasıl Oluşturulur?

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere Microsoft Word’de nasıl tablo ekleme yapabiliriz onu görseller eşliğinde anlatacağız.

Microsoft Word günlük hayatta bilgisayar kullanımımızda epey işimize yarayan bir programdır.Bu program sayesinde okuldaki ödevlerimizi buraya yazıp yazıcıdan çıkartabiliyoruz.Veya not tutmak istediğimizde bu programa yazıp kaydedebiliyoruz.Bu yüzden bu word programının her türlü kullanışını bilmemiz bizim işimize yarayabilir.

Peki hiç word üzerinden tabloya ihtiyacınız oldu mu? İllaki olmuştur diye düşünüyoruz.Şimdi Word’de tablo nasıl oluşturabiliriz sizlere maddeler halinde onu anlatalım.

1-) Öncelikle word belgemizi açıyoruz.Ardından üst menülerden “Ekle” kısmına giriyoruz.

2-) Sonrasında aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “Tablo” bölümüne giriyoruz.

3-) Ardından buradan “Tablo Ekle…” butonuna basıyoruz.

4-) Sonrasında kaça kaçlık bir tablo oluşturmak istiyorsak onu belirtiyoruz.Mesela biz örnek olması açısından 3 sütun ve 5 satırlık bir tablo eklemek istedik.Haliyle değerleri girdik.Ardından “Tamam” butonuna basıyoruz.

5-) Ardından tablomuz word belgemize eklenmiş oluyor.Aşağıda gördüğünüz gibi 3*5 boyutlarında tablomuzu eklemiş olduk.Dilerseniz tablonun sol üstünde çıkan küçük butona sağ tıklayarak satır ve sütun ayarlamalarını ve diğer ayarlamaları yapabilirsiniz.

6-) Son olarak eğer üstteki gibi siyah beyaz olsun istemiyorsanız üst menülerden tasarım kısmından tablonun şeklini değiştirebilirsiniz.

Evet arkadaşlar bu şekilde kolaylıkla word belgesine tablo ekleyebiliyoruz.Şimdilik bu kadar.Diğer Word yazılarımız için sitenin en sağ üst kısmından arama yapabilir ve diğer derslere ulaşabilirsiniz.

Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir