Mingoflalar Ne Demek? Mingofla Kelimesinin Anlamı Nedir?

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere mingoflalar ne demektir, ne anlama geliyor onu kısaca anlatacağız.

Bildiğiniz gibi rapçi Çakal’ın yeni şarkılarından birisinin ismi “Mingoflalar” ‘dır. Haliyle şarkıyı dinleyenler ilk olarak şarkının isminin ne anlama geldiğini merak ediyorlar. Şimdi sizlere Mingofla kelimesi ne demektir, TDK’da geçiyor mu kısaca bilgi verelim.

Mingoflalar Ne Demek?

Mingoflalar kelimesinin bir anlamı bulunmamaktadır. Fakat burada bir kelime oyunu vardır diyebiliriz. Kelime aslında “Mingofla” değil “Flamingo” olacaktır, (mingoflayı tam tersinden okuduğumuzda flamingo oluyor). Yani şarkının ismini “MİNGO + FLA” şeklinde ayırıp yer değiştirdiğimizde şarkının adının aslında “FLA + MİNGO” olduğunu görebiliyoruz. Kısacası normalde şarkının ismini “Flamingolar” şeklinde düşünebilirsiniz. Zaten klipte de flamingolar mevcut. Ama burada bir kelime oyunu yapılmış ve kelimedeki harfleri ikiye ayırıp yer değişikliği yapınca “FLAMİNGOLAR” kelimesi “MİNGOFLALAR” ‘a dönüşmüş oluyor.

Kısacası dilimizce Mingoflalar diye bir kelime yoktur. Mingoflaları tam tersinden okursak yani kelimenin orijinal hali “Flamingolar” olacaktır. Fakat şarkıcı burada kendine has tarzını kullanarak şarkının adını değiştirmiştir ve “Mingoflalar” olarak dinleyicilerine sunmuştur. Gerçekten de etkili bir şarkı ismi diyebiliriz. Rapçi Çakal’a başarılar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir