Mobilden Girilen Twitch’de Türk Kanalları Nasıl Bulunur?

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere mobil ortamdan (android,apple,iphone,ipad,tablet vs. tüm mobil platformlar) twitch Türk yayın yapanları nasıl bulacağımızı anlatacağım.Normalde mobilden twitch’e girince Türk kanallarını bulamıyorsunuz böyle bir özellik yapmamışlar maalesef ama kısa zamanda gelebilir bu özellik.

Aslında yapacağımız şey çok basit.Twitch uygulamasını açtıktan sonra sol üstte arama butonu var.Oraya (aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi) gelip türkçe ifadeler yazarak tüm Türkçe yayın yapanlara ulaşabilir.

twitch 1

Bir örnek vereyim mesela arama butonuna “tr” yazın.Çünkü genelde Türk yayıncılar twitch’de yayın yaparken başlıklarının ilk kelimesi “[TR]” oluyor.Olmasa bile bu örneği arttırabiliriz.Mesela “türk” yazın arama butonuna illaki Türkçe yayın yapan kanallar gelecektir.

Örnekleri şöyle arttırabiliriz;

tr

türkçe

türk

türk kanallar

tr kanal

türk yayıncı

türkiye

turkey

 

vs. gibi kelimeler yazarak mobilden Türkçe kanallara ulaşabilirsiniz.

 

YORUMLAR

  1. boş bi içerik click bait

    1. Efendim öncelikle yorumunuz için teşekkürler.Fakat mobilden girilince Türk kanalları gerçekten bulunmuyor.Daha doğrusu en son böyleydi şuan güncellendi mi bilmiyorum.O yüzden bu konuyu açma gereği duyduk.Teşekkürler tekrardan.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir