Modemlerin Kablosuz Ağ Adı Nasıl Değiştirilir?

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere modemlerin ismini yani kablosuz ağımızın ismini nasıl değiştirebiliriz onu anlatacağız.Detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Modemlerin wifi ismini değiştirmek için nasıl modem şifre değiştirirken kendi modeminizin arayüzüne giriyoruz ve oradan değiştiriyoruz.Wifi adı da aynı şekilde o arayüze girerek şifre değiştirme kısmından değiştirilmektedir.Şimdi lafı uzatmadan maddeler halinde kablosuz ağ adını nereden değiştirebiliriz onu anlatalım.

1-) Öncelikle modem arayüzümüze giriyoruz.Biz burada ZxXEL modem için anlatım yapacağız.Fakat tüm modemlerde aynı yerden yapılıyor merak etmeyin.Modem arayüzümüze girmek için tarayıcıdan “http://192.168.1.1” adresinize giriş yapıyoruz.Ardından kullanıcı adı yerine “admin” ve şifre yerine de “admin,12345 veya ttnet” gibi tüm olasılıkları yazın illaki birisi tutacaktır.Fakat önceden siz kendi şifrenizi ayarladıysanız onu girin.

2-) Sonrasında modem arayüzümüze giriş yaptığımız zaman alt kısımda bulunan menülerden “Ağ Ayarı” olanına oradan da “Kablosuz” kısmına giriyoruz.

3-) Sonrasında üst menüden Genel‘e tıklıyoruz.

4-) Ardından açılan sayfada “Kablosuz Ağ Ayarları” bölümünde “Kablosuz Ağ Adı(SSID)” bölümü var.Buradan modemimizin ismini istediğimiz gibi ayarlıyoruz.

5-) Son olarak ise “Uygula” butonuna basıyoruz.

Ve artık modemimizin ismini değiştirmiş olduk.Sonrasında kontrol ettiğinizde kablosuz ağ adınızın değiştiğini göreceksiniz.

Bu şekilde kablosuz ağların isimleri değiştirilmektedir.Umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir