Nike Markasının Okunuşu (Telaffuzu) Nasıldır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Nike markasının okunuşu nasıl yapılır onu anlatacağız.

Nike dünyanın en çok tercih edilen kıyafet ve ayakkabı markasıdır. Özellikle sporcular ve spor yapanlar tarafından çok tercih edilmektedir. Normalde hepimiz Nike markasını “Nayk” şeklinde okuruz yani telaffuz ederiz. Fakat maalesef gerçekte böyle telaffuz edilmiyor. Şimdi Nike’ın gerçek okunuşu nasıl yapılır onu yazalım.

Nike Okunuşu Nasıl Yapılır?

Nike markası İngilizce bir markadır ve okunuşu ise “Nayki” şeklinde yapılmaktadır. Yani Nike markası “Nayki” şeklinde telaffuz edilmektedir. Kelime telaffuz edilirken sonunda “i” harfi bulunmaktadır. Tabii ki bu dediğimiz gibi İngilizce olarak okunuşu yani pronunciation’ı bu şekildedir.

İsterseniz Google Translate sitesine girerek İngilizce bölümüne Nike yazabilir ve alttaki dinleme butonuna tıklayabilirsiniz. Oradan da okunuşunun nayki olduğunu duyacaksınız. Ayıca Nike kelimesi ve markası hem İngiliz ingilizcesinde hem de Amerikan ingilizcesinde ikisinde de nayki olarak okunmaktadır. Fakat Türkçe olarak “Nayk” şeklinde telaffuz edilmektedir. Ama kelime yabancı dilde olduğundan okunuşunu nayki olarak yapmamız gerekiyor. Eğer nayk şeklinde yabancı ülkede söylerseniz karşımızdaki kişi Nike markasını algılamayabilir.

Aynı şekilde doğru telaffuz için translate’den markanın ismini veya kelimenin ismini yazın ardından üstten İngilizceyi seçin ve sonra dinleme butonuna basın. Bu şekilde tüm kelimelerin doğru okunuşlarını öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir