Nike’ın Ömür Boyu Anlaşma Yaptığı 4 Sporcu Kimdir?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Nike markasının ömür boyu anlaşma yaptığı 4 sporcu kimdir, isimleri nelerdir kısaca hakkında bilgi vereceğiz.

Dünyanın en büyük giyim markalarından birisi olan Nike bazı sporcularla ömür boyu sponsorluk anlaşması yapmaktadır. Nike’ın ilk ömürlük anlaşma yaptığı sporcu gelmiş geçmiş en iyi basketbolcu kabul edilen Michael Jordan’dır. Hatta Nike’ın Air Force modeli M. Jordan adına üretilmiştir. Nike’ın ömür boyu sponsorluk anlaşması yaptığı ilk isim M. Jordan’dır. Şimdi diğer isimlere bakalım.

Nike’ın Ömür Boyu Sponsorluk Anlaşması Yaptığı 4 Sporcunun İsimleri

Nike markasının ömür boyu anlaşma yaptığı 4 sporcu ve anlaşma değerleri sırasıyla aşağıdaki gibidir:

  • Michael Jordan ==> Yaklaşık 1.3 milyar dolar sponsorluk anlaşması yapıldı
  • Lebron James ==> Yaklaşık 1 milyar dolar sponsorluk anlaşması yapıldı
  • Cristiano Ronaldo ==> Yaklaşık 1 milyar dolar sponsorluk anlaşması yapıldı
  • Kevin Durant ==> Yaklaşık 1 milyar dolar sponsorluk anlaşması yapıldı

Nike’ın ömür boyu anlaşma sağladığı ilk sporcu basketbolcu Michael Jordan’dır. M. Jordan ile yaklaşık 1.3 milyar dolarlık bir anlaşma sağlamıştır. Nike’ın ömür boyu anlaşma yaptığı 2. sporcu ise 1 milyar dolarlık bir anlaşma ile Lebron James’tir. Üçüncü sırada ise 1 milyar dolarlık bir anlaşma ile en iyi futbolculardan kabul edilen Cristiano Ronaldo’dur. Nike’ın ömür boyu anlaşma yaptığı son sporcu yani 4. sporcu ise basketbolcu Kevin Durant’tır. Nike yakın bir zaman önce Kevin Durant ile yaklaşık 1 milyar dolarlık ömür boyu sponsorluk anlaşması imzalamıştır.

Kısacası; Nike markasının ömürlük sponsor anlaşması yaptığı 4 isim sırasıyla: Michael Jordan, Lebron James, Cristiano Ronaldo ve Kevin Durant’tır. Bu 4 sporcudan 3’ü basketbolcu 1’i ise futbolcudur. İlerleyen dönemlerde bu sayıda artış olacak mı olmayacak mı henüz bilinmiyor.

NOT = Nike’ın ömürlük anlaşma sağladığı 4 sporcudan ilk anlaşma yaptığı isim Michael Jordan’dır. M. Jordan 1900’lü yılların sonunda anlaşma yaptığı tahmin ediliyor. Lebron James ile 2000’li yılların başında anlaşma yapıldığı tahmin ediliyor. Bazı kaynaklara göre C. Ronaldo ile 2016 ve Kevin Durant ile 2023 yılında anlaşma sağlandığı bilinmektedir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir