Ninja Kaplumbağalar’ın Temsil Ettikleri Kişiler Kimlerdir?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere ninja kaplumbağalar çizgi filminde yer alan kaplumbağaların gerçek hayatta temsil ettiği kişiler kimlerdir onları paylaşacağız.

Çocukluğumuzun çizgi filmi ninja kaplumbağalarda 4 başrol kaplumbağanın temsil ettiği gerçek hayattan kişiler bulunmaktadır. Bu kişiler ünlü sanatçı kişilerdir. Zaten bu kaplumbağaların isimleri de bu sanatçıların soyadlarından veya isimlerinden alıntılanmıştır. Şimdi lafı uzatmadan kaplumbağaların temsil ettikleri şahısların isimlerini paylaşalım.

Ninja Kaplumbağalar’ın Temsil Ettikleri Kişiler:

  • Leonardo: Mavi renkli göz bandına sahip olan ve kaplumbağaların lideri konumunda olan Leonardo’nun temsil ettiği sanatçı ünlü ressam “Leonardo da Vinci” ‘dir. Yani Leonardo da Vinci’den esinlenerek Leonardo ismini almıştır.
  • Raphael (Rafael): Rafael’in temsil ettiği kişi ise ünlü mimar ve ressam “Raphael Sanzio” ‘dur. Bu mimardan esinlenerek Raphael ismini almıştır. Raphael Sanzio rönesans döneminde yaşamış olan ünlü İtalyan ressam ve mimardır.
  • Michelangelo (Mikelanjelo): Mikelanjelo kaplumbağasının temsil ettiği kişi yine rönesans döneminde yaşamış ünlü mimar ve ressam “Michelangelo Buonarroti” ‘dir. Bu ressamın isminden esinlenerek Michelangelo kaplumbağasının ismi konulmuştur.
  • Donatello: Donatello ismini yine rönesans dönemi sanatçılarından olan ünlü heykeltıraş “Donatello” ‘dan almaktadır. Sanatçının tam ismi “Donato di Niccolò di Betto Bardi” ‘dir.

Gördüğünüz gibi arkadaşlar tüm kaplumbağaların isimleri rönesans döneminde yaşamış ünlü İtalyan sanatçılardan alınmıştır. Hepsi de mimar, ressam vb. alanlarında ünlü olan sanatçılardır.

Yazımızın sonuna geldik teşekkür ederiz yorumlarınızı bekliyoruz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir