Online Soccer Manager(OSM) Oyunu 1. Olma ve Yenilmezlik Taktikleri

Merhabalar arkadaşlar bu yazımda sizlere OSM oyununda lig 1. si olma taktikleri ve yenilmezlik taktiklerini vereceğim.3-4 sezondur bu oyunu oynuyorum edindiğim bir kaç tecrübe var sizlerle paylaşacağım.

Öncelikle arkadaş oyunda nasıl para kasabiliriz onu anlatayım.Bu oyun için para çoğaltma işlemi aslında o kadar zor değil.Yapmanız gereken şey takım seçtikten sonra teknik ekipten forvet,orta saha,kaleci ve defans antrenörleri kiralamaktır.Sonrasında 21 yaş altında olan tüm oyuncuları antrenmana koyuyorsunuz her gün aynı kişileri koyarsanız daha çok verim alırsınız.

Örnek olarak 20 yaşında bir forvet oyuncunuz var bunu sürekli antrenmanlara koyarsanız günde +1 yada +2 gelişme gösterir.Nadir şekilde gelişme göstermeyebilir o da çok az.Diyelim ki bu oyuncu 55 oynuyor ve oyunun kendi verdiği futbolcu olabilir.10 gün art arda antrenmana sokarsanız bu oyuncu 10. günün sonunda ortalama 70 oynar ve bunun değeri olur size 5 milyon euro.Böyle böyle oyuncu kasıp satabilirsiniz.Veyahut genç düşük oynayan oyuncuları satın alıp antrenman yaptırarak gücünü yükseltip de satabilirsiniz.Böylelikle yüksek miktarlara sahip olursunuz.

Bu şekilde paranızı çoğaltabilirsiniz ve bu paralarla transfer listesinden birbirinden kaliteli oyuncuları satın alabilirsiniz.Takımınızı kurduktan sonra artık gerisi kolay ligi 1. bitirme garantisi verebilirim.

Tabii bu işlemleri kısa zamanda yapmanız gerekiyor çünkü lig 38 hafta bu ticaret işlemlerini maksimum 20-25 günde halletmeniz gerekiyor.Sonrasında diğer tüm maçları kazanırsınız ve 1. liğe ulaşabilirsiniz.

Oyunda herkesin 2 tane antrenman kampı yapma hakkı vardır.Bunları yapınca taktiğiniz ne olursa olsun %100 galibiyet alıyorsunuz.O yüzden 2 tane hakkınızı güçlü takımlara ayırınız.

Şimdi ise gelelim yenilmezlik taktiğimize;

Öncelikle arkadaşlar takımımızın diziliş taktiğini 3-4-3 A şeklinde yapıyoruz.

osm taktiği 1

Sonrasında taktiklere geliyoruz.Oyun stilinden eğer kadromuzdaki oyuncular dinlenmiş ise “Ya hep ya hiç” seçeneğini seçiyoruz.Diğer yan tarafındakini de “Kaleyi görünce vur” yapıyoruz.

Sonrasında aşağıya iniyoruz.Çizgi taktiklerinden hücümları sadece atak,orta sahaları forvete yardımcı ol,defansları da bekler ileri geri yapıyoruz.

osm taktiği 2

Sonrasında aşağıya iniyoruz.Ayrıntılı taktikler bölümünde alan savunmasını seçiyoruz.Yanındakini ise ofsayt taktiğini evet yapıyoruz.Sonrasında mentalite aşırı ofansif olacak.Tempomuz yüksek hızda paslaşma olacak ve pres ise %75 de olacak şekilde ayarlıyoruz.

osm taktiği 3

Bu taktiği yaparsak %99 galibiyet garantisi verebilirim.Tabii ki bu taktiklerde oyuncular hemen yorulur.O yüzden bol bol oyunu takip etmeniz gerekmektedir.Oyunu takip edip sürekli oyuncu değişikliği vs. yapmanız gerekmektedir.

Herkese keyifli oyunlar dilerim…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir