Outlook Çince Oldu (Sorunu Çözümü)

Herkese merhabalar arkadaşlar geçen gün gelen bir güncellemeyle Microsoft Outlook 2007 Çince oldu.Peki bunu nasıl eski haline çevireceğiz yani nasıl Türkçe diline geri çevireceğiz bu yazımızda bunu anlatacağız.

Özellikle resmi kurumlarda ve devlet idarelerinde en çok mesajlaşma Microsoft Outlook üzerinden yapılmaktadır.Bu yüzden outlook’da oluşan bu sorunun hemen çözülmesi hepimizin işine gelecektir.Peki sorun neydi tekrar söyleyelim.Efendim geçtiğimiz günlerde Microsoft Outlook’a yeni bir güncelleme geldi.Outlook’un bazı bölümleri aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi çince yazılara dönüştü.

Peki bunu nasıl eski haline çevireceğiz şimdi onu maddeler halinde anlatalım.

1-) Arkadaşlar dediğimiz gibi çince yazılar bu outlook’a gelen yeni güncelleme ile oluşmuştur.Bunun çözümü için outlook’a gelen yeni güncellemeleri kaldırmamız gerekiyor.

2-) Bunun için öncelikle Denetim Masası‘nı açıyoruz.

3-) Ardından Windows Update‘ye giriyoruz.

4-) Ardından sol taraftaki yerden “Güncelleştirme geçmişini görüntüle” butonuna basıyoruz.

5-) Buradan da karşımıza en son yapılan güncellemeler çıkacaktır.Buradan “Microsoft Office Outlook 2007” için yapılan tüm yeni güncelleştirmeleri kaldırabilirsiniz.Daha doğrusu en son yapılan tarihteki güncelleştirmeyi silmeniz gerekiyor.Daha öncekilere dokunmayın yoksa program hata verebilirsiniz.

6-) Yukarıdaki resimde outlook’a ait bir güncelleme yok o yüzden gösteremiyoruz.Fakat sizde burada çıkacak.Bizim bilgisayarımızda yeni güncelleme yapmadığımız için herhangi bir hata çıkmadı.

Evet arkadaşlar işlem bu kadardır.Windowsa gelen yeni outlook güncelleştirmesini kaldırarak outlook 2007 programının çince dil sorununu çözebiliyoruz.Umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir