Oyuna Girişte Steam_api64r.dll Bulunamadı Hatası Veriyor! Çözümü Nasıl Yapılır?

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere oyunlara girişte steam_api64r.dll şeklinde verilen hatanın çözümü nasıl yapılır onu anlatacağız.

Bazı oyunlara girişte aşağıda gördüğünüz gibi steam_api64.dll hatası verebiliyor. Mesela biz bu hatayı Call of Duty Infinite Warfare oyununa girerken almıştık.

Hatanın ekran görüntüsü şöyle:

Hatanın yazılışı:

Kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü steam_api64r.dll bulunamadı. Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözebilir.

Hatanın çözümü:

Arkadaşlar bu hatanın çözümü için internetten steam_api64r.dll dosyasını bilgisayarınıza indirip bu dosyayı oyunun yüklü olduğu yere eklemeniz gerekiyor. Bu şekilde yaparsanız oyuna giriş yapabilirsiniz. Bizzat bizim başımıza geldi. Call of Duty oyununun bir serisine giriş yaptığımızda bu hatayı aldık. Ardından dll dosyasını indirip oyunun kurulu olduğu dosyaya dll dosyasını kopyala yapıştır şeklinde ekledik. Sonrasında oyuna girdiğimiz oyunun açıldığını gördük. Kısacası hatanın çözümü için steam_api64r.dll dosyasını indirip oyunun kurulu olduğu Program Files dosyası içerisine yapıştırmamız gerekmektedir. Örneğin biz buradaki “dll-overhaul.com/file/steam_api64r.dll” linkten dll dosyasını indirip oyun klasörüne atmıştık. Bu şekilde çalışmıştı. Fakat bazı dll dosyaları çalışmayabiliyor. Bu yüzden farklı yerlerden indirip kurmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca dll dosyasını eğer bilgisayarınız 64 bitse ona göre indirin. 32 bit ise 32 bitlik olanı indirin.

Ek olarak şunu da belirtelim arkadaşlar. Bazı bilgisayarlarda bu dll dosyasını indirince virüs uyarısı veriyor. Haliyle Windows güvenlik duvarı hata veriyor. İşte bu şekilde hata alırsanız öncelikle Windows güvenlik duvarını kapatmanız gerekmektedir. Virüs korumayı kapattıktan sonra dll dosyasını indirip oyun klasörüne atın. Sonrasında Windows güvenlik duvarından oyunun bulunduğu klasörü dışlama olarak ayarlayabilirsiniz. Yoksa bilgisayarı her açıp kapattığınızda yine aynı hatayı alacaksınız. Ve her seferinde virüsü kapatıp dll dosyasını indirip klasöre atmakla uğraşacaksınız. Bu yüzden tek seferde virüs taramayı dışlama olarak ayarlarsanız bilgisayar o oyunun dosyasını hiç taramaz. Haliyle dll dosyasını virüslü olarak algılamaz. Bu sayede oyuna giriş yaparken her seferinde hata almazsınız.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir