Oyunları ve Programları NVidia İle Yüksek Performansta Çalıştırma

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere bilgisayar üzerinden oyunları ve programları yüksek kalitede çalıştırmak için nvidia ile yüksek performans ayarını nasıl aktif ederiz onu anlatacağız.Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz.

Bildiğiniz gibi arkadaşlar nvidia en iyi ekran kartı markasından birisidir.Fakat bu ekran kartını tam verimli şekilde kullanmayı çoğu kişi bilmemektedir.Ekran kartını en iyi ayarlarda kullanmak için oyunlarımızı ve programlarımızı yüksek performanslı nvidia sürücüsü ile çalıştırmamız gerekiyor.Peki bu performans ayarını nasıl yaparız şimdi maddeler halinde anlatıma geçelim.

NOT=Arkadaşlar bu özellik sadece nvidia ekran kartı olanlarda çalışıyor.Yani mesela amd ekran kartınız varsa bu işlemleri yapamazsınız.

1-) Öncelikle masaüstüne sağ tıklayıp “NVIDIA Denetim Masası” ‘nı açıyoruz.

2-) Ardından açılan sayfada sol tarafta “3D Ayarlarının Yönetilmesi” seçeneği mevcut.Ona tıklıyoruz.

3-) Ardından gelen yerde üst menüden “Program Ayarları” kısmına giriyoruz.Ardından “Özelleştirilecek programı seçin:” kısmından hangi programı veya oyunu yüksek performansta çalıştırmak istiyorsanız onu seçiyorsunuz.Eğer oradaki programlarda aradığınız oyun veya program yoksa “Ekle” butonuna basarak bilgisayarınızdan o oyunun veya programın .exe uzantılı dosyasını seçiyorsunuz.

4-) Ardından oyunu veya programı seçtikten sonra 2. seçenekten “Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi” seçeneğini seçiyorsunuz.

5-) Son olarak ise yüksek performanslıyı seçtikten sonra sağ alttaki “Uygula” butonuna basıyorsunuz ve bu şekilde oyunumuz veya programımız en üst performansta çalışmış oluyor.

6-) İşlem bu kadardır arkadaşlar.Bu sayede artık oyun ve programlarınız yüksek performanslı nvidia destekli bir şekilde çalışacaktır.

Umarız faydalı olur.Herkese iyi günler dileriz.Yorumlarınızı bekliyoruz teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir