Papatyagiller Nelerdir? Papatyagillerin İsimleri Nedir, Hangileridir?

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere papatyagiller nelerdir, isimleri nedir onları yazacağız.

En popüler bitki çeşitlerinden birisi de papatyagillerdir. Papatyagiller, doğada çok sayıda bulunan, mutfaklarımızda kullandığımız birçok bitkiyi içerisinde alan bir familyadır. Papatyagillerin isimleri genel kültür yarışmalarında, bulmacalarda, sınavlarda vb. yerlerde karşımıza çıkabilir. Bu bakımdan en popüler papatyagiller nelerdir isimlerini bilmekte fayda vardır. Şimdi sizlere papatyagiller hangileridir bitki ve sebze isimlerini paylaşalım. Şimdiden iyi çalışmalar dileriz.

Papatyagillerin İsimleri Nelerdir? Papatyagiller Bitki ve Sebzeleri

Başlıca (Popüler) Papatyagiller Şu Şekilde:

  • Marul
  • Ayçiçeği
  • Enginar
  • Papatya
  • Aynısefa
  • Civanperçemi
  • Pıtrak
  • Hindiba

Tüm Papatyagillerin İsimleri Şu Şekilde: Civanperçi, Papatya, Löşlek, Yavşan, Koyungözü, İkidiş, Kısaayaklı, Aynısefa, Eşekdikeni, Keygana, Kuzeyotu, Aspir, Peygamberçiçeği, Karakavuk, Hindiba, Köygöçüren, Babuçça, Kıskı, Gelindöndüren, Gökbaş, Enginar, Kırtıkotu, Sarıot, Kaplanotu, Topuz, Yerpaskalyası, Şifaotu, Koyunpıtrağı, Keçeotu, Galatel, Beşpat, Kasımçiçeği, Bozağan, Sünnetlice, Ayçiçeği, Ölmezçiçek, Billurdüğme, Şahinotu, Semirten, Dağmarulu, Andızotu, Su kanaryaotu, Geyikgöbeği, Marul, Şebrek, Aslandişi, Almanpapatyası, Kangal, Çocukotu, Dikenotu, Vebaotu, Kılçıkdiken, Şiro, Tırnakotu, Tekesakalı, Yaraotu, Karasakız, Çatlakçanak, Tülüşah, Lavantin, Akçakız, İskorçina, Yalankanık, Kanaryaotu, Sarıteçan, Devedikeni, Altınbaşak, Eşekgevreği, Simpati, Kadifeçiçeği, Pireotu, Karahindiba, Puğre, Ümbülükçiçeği, Hoşkıskı, Yemlik, Akapapatya, Bataklıkpapatyası, Öksürükotu, Dulkarıgömleği, Acıyemlik, Pıtrak, Kağıtçiçeği, Yavankenger, Güneşpapatyası, Gayretçiçeği, Gazanya, Kurtludiken, Kırgözü, Aypapatya, Kirlihanım, Kozmos, Bodrumpapatyası, Güneşşapkası, Yıldızpatı

Papatyagillerin isimleri bu şekildedir. En bilindik ve günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız papatyagiller arasında marul, enginar, ayçiçeği gibi bitki ve sebzeler yer alıyor.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir