Pasifik Zaman Diliminde Saat Kaçtır? Türkiye ve Pasifik Saat Farkı Nedir?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere pasifik zaman diliminde saat kaçtır, saat kaçı gösterir onu anlatacağız.

Dünyada birçok zaman dilimi bulunmaktadır. Örneğin ülkemiz zaman dilimi olarak GMT +3 ‘de bulunmaktadır. Bunun gibi her ülkenin zaman dilimi, saat dilimi farklıdır. Zaman dilimlerinden birisi de pasifik zaman dilimidir. Pasifik zaman dilimi bazı online oyunlarda aktif olan bir dilimdir. Yani bazı online oyunlar bu zaman dilimine göre ilerler diyebiliriz. Şimdi sizler için pasifik zaman diliminde saat kaç olur, pasifik zaman dilimi GMT + kaça eşittir onun hakkında bilgi verelim.

Pasifik Zaman Diliminde Saat Kaçtır?

Pasifik zaman dilimi GMT -8 (bazı kaynaklara göre GMT-7) ‘de olan bir dilimdir. Yani GMT’ten 8 saat geridedir. Haliyle Türkiye ve Pasifik zaman dilimi arasında 10 saat fark vardır. Pasifik zaman dilimi Türkiye’nin saatinden 10 saat geridedir. Örnek vermek gerekirse Türkiye’de saat 16:00 olsun diyelim. Haliyle pasifik zaman dilimindeki bir ülkede saat 06:00 olur, yani 10 saat geride olur. Ek olarak şunu belirtelim 10 saat zaman farkı bazen 11’e çıkabiliyor. Çünkü bu iki ülkede de saatler 1 saat geri veya ileri alınabiliyor. Haliyle aradaki zaman farkı 9 veya 11’de olabilmektedir. Fakat genellikle aradaki zaman farkı 10 saattir.

Pasifik Zaman Dilimi GMT + Kaça Eşittir?

Pasifik zaman dilimi birçok kaynağa göre GMT-8 olarak kabul edilmektedir. Yani GMT’den 8 saat geride olan bir zaman dilimidir. Fakat bazı kaynaklara göre ise GMT-7 olarak geçer. Bunun nedeni de büyük ihtimalle saatlerin 1 saat ileri veya geri alınmasından kaynaklanıyor olabilir.

Pasifik Zaman Dilimi Nerede?

Pasifik zaman dilimi ABD ve Kanada’nın batı bölgelerinde uygulanmaktadır. Yani buradaki eyaletlerde ve şehirlerde pasifik zaman dilimi mevcuttur.

Türkiye ve Pasifik Zaman Dilimi Arasında Kaç Saat Farkı Vardır?

Türkiye ile Pasifik zaman dilimi arasında 10 saat fark vardır. Türkiye, pasifik zaman diliminden 10 saat ileridedir. Yani örnek vermek gerekirse pasifik zaman diliminde saat diyelim ki 15:00 olsun. Haliyle ülkemizde saat 10 saat ileri olacak yani (bir sonraki gün gece) 01:00 olacaktır. Bu durum normal şartlarda geçerlidir. Eğer iki ülkeden birinde saatler ileri veya geri alınırsa bu durum +1 & -1 saat ileri geri oynayabilir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir