Popit Zararlı mı? Popit Nedir, Ne İşe Yarar?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Popit oyuncakları zararlı mı yoksa değil mi onu anlatacağız. Ayrıca pop it nedir, popit ne demek yazımızdan okuyabilirsiniz.

Popit Nedir, Ne İşe Yarar?

Popit, İngilizce’si “Pop It” olan bir oyuncaktır. Popit, içeri itilebilen ve ortaya çıkan patlama sesinin çocukları heyecanlandırdığı, silikon bazlı yarım küre şeklinde bir oyuncaktır. Oyuncaktaki kabarcıklar içeri itilebildiği gibi tekrar yukarı itilebilir ve aynı sesin çıkmasına sebep olabilir. Oyuncaktaki tüm kabarcıklar hemen hemen aynı sesi çıkartmaktadır. Bu oyuncak özellikle yurt dışında, sosyal medyada, TikTok gibi platformlarda çok modadır. 2021 yılının bahar aylarında oldukça modaydı. Günümüzde ise popit oyuncağı zararlı mı, zararı var mı merak edilmektedir.

Bu arada pop it kelimesinin Türkçe karşılığı “patlat onu” şeklinde geçmektedir. Popit oyuncağı bir nevi patlatma oyunudur diyebiliriz. Stres atma oyunu olarak geçiyor. Son dönemlerde sosyal medyada, Tiktok gibi yerlerde oldukça karşımıza çıkabilir.

Popit Zararlı Mıdır?

Popit oyuncakları genellikle plastikten veya silikondan yapılmaktadır. Ürünün orijinalleri yani kaliteli olarak üretilenleri, kaliteli plastik ve silikondan üretilenleri zararlı değil denilmiştir. Fakat popit bazen çakma ürünlerden üretiliyor. Yani çakma plastiklerden üretilenler, markasız olanlar çocuklara zararlı olabilir denmiştir. Bu bakımdan popit oyuncağı alırken kaliteli alınması tavsiye edilmektedir. Bundan dolayı popit oyuncakların zararlı olup olmadığı üretim kalitesine bağlıdır. Eğer aldığınız oyuncak kaliteli, markalı ve pahalı bir ürünse büyük ihtimalle zararı olmaz. Lakin nerede üretildiği bilinmeyen, çakma vb. popit ürünleri ise bu zararlı olabilir. O yüzden popitlerin kalitesine dikkat etmekte fayda var.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir